czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp we Wrocławiu

Leczenie nadpotliwości stóp we Wrocławiu

Nadmierna potliwość stóp to dolegliwość, która towarzyszy wielu osobom. Sama w sobie bywa uciążliwa, z powodu nieprzyjemnego zapachu, jaki powstaje gdy stopy są zbyt wilgotne. Może też być powodem powstawania wielu innych, znacznie poważniejszych dolegliwości, do których należą infekcje grzybicze czy bakteryjne, a nawet rogowacenie i pękanie skóry.
 
Nadmierna potliwość stóp często jest przez pacjentów bagatelizowana, ponieważ zrzuca się jej objawy na niewłaściwe obuwie, wykonane z tworzyw sztucznych. Rzeczywiście, obuwie takie może być jedną z przyczyn powstawania nadmiernej potliwości stóp, jednak nie oznacza to, że zmiana butów wyleczy nas z tej dolegliwości. Wręcz przeciwnie, jeżeli powstaną już zmiany w strukturze skóry, może ona nadal nadmiernie się pocić, nawet jeżeli będziemy używali innego obuwia albo stosownych wkładek.
 
W mieście, takim jak Wrocław możemy skutecznie poradzić sobie z nadmierną potliwością stóp, udając się na wizytę do jednego z gabinetów podologicznych.
 
Przyczyny nadmiernej potliwości stóp
 
Terapia pozwalająca nam na pozbycie się nadmiernej potliwości stóp uzależniona jest w dużej mierze od powodów powstania tego schorzenia. To że nasze stopy pocą się w różnych sytuacjach nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak jeżeli pocą się nadmiernie może to być sygnał, że rzeczywiście w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.
 
Wśród najczęstszych przyczyn nadmiernej potliwości stóp wymienia się:
 
- niewłaściwe obuwie i skarpety (materiały sztuczne, nieprzepuszczające powietrza, powodują że stopa poci się o wiele bardziej),
- wzmożony wysiłek fizyczny,
- choroby obwodowe układu krążenia (występuje wówczas ogólna nadpotliwość),
- cukrzyca,
- nadczynność tarczycy,
- choroby neurologiczne.
 
Niekiedy wśród powodów nadmiernej potliwości stóp wymienia się również rozchodzenie się kości śródstopia. Jest to wówczas efekt uboczny innego, poważnego schorzenia. Występuje ono rzadko, ale zanim przystąpi się do leczenia samej nadmiernej potliwości, trzeba wykluczyć tą przyczynę.
 
Przebieg terapii
 
Leczenie nadmiernej potliwości musi polegać przede wszystkim na postawieniu diagnozy i – tam gdzie to możliwe – wyeliminowaniu powodów występowania tego schorzenia. W niektórych przypadkach konieczne może być wysłanie pacjenta do innego lekarza, odpowiedzialnego za leczenie chorób, które mogą powodować takie objawy.
 
Sama terapia polega przede wszystkim na zastosowaniu specjalistycznych środków pielęgnacyjnych, takich jak jonoforeza wodna. Nieodłączną częścią takiej terapii są kąpiele stóp w wodzie z dodatkami odpowiednich olejków. Niekiedy zaleca się również stosowanie preparatów dermatologicznych (np. przeciwgrzybiczych).

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)