czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Białymstoku

Leczenie pękających pięt w Białymstoku

Pękające pięty to w dzisiejszych czasach bardzo często spotykane schorzenie. Większość pacjentów odwiedzających gabinety podologiczne skarży się na ten tym schorzeń. Postanowimy coś powiedzieć na temat tego schorzenia a także wyjaśnić czym ono jest i jak z nim walczyć.

Czym są pękające pięty?

Każdy kto czyta te słowa, powie pewnie: Pięty pękają. I już! Jednak problemu nie warto bagatelizować. Zwłaszcza, że może on nas po prostu unieruchomić. I to na bardzo długi czas.

Pękająca skóra pięt, to przypadłość którą można rozpoznać poprzez charakterystyczne bruzdy na powierzchni naszych pięt. Są to pierwsze oznaki pękającej skóry. W miarę upływu czasu, bruzdy te zaczynają się powiększać. W ten sposób nie tylko nasze stopy zostają oszpecone. Największym problemem jest tu powstanie różnych stanów zapalnych, które są wywołane poprzez atakujące stopy bakterie. Stąd też pojawiający się silny ból, który ma miejsce z reguły po pewnym czasie od nastąpienia pęknięcia.

Przyczyny pękania pięt

istnieje wiele przyczyn pękania skóry pięt. Większość z nich, wiąże się z nieodpowiednim procesem pielęgnacji skóry pięty. Jednak niektóre z przyczyn nie są zawinione przez człowieka. 

1. Nadmierna ilość zrogowaciałego naskórka. Za powstawanie pęknięć skóry pięt, często odpowiedzialna jest zbyt duża ilość naskórka. Często jego powstawanie jest związane z nadmiernym odciskiem wybranej części stopy. Duża ilość zrogowaciałego naskórka, wiąże się ze zwiększoną twardością skóry, co przedkłada się na jej mniejszą elastyczność i szybsze pękanie.

2. Często za pękanie stóp odpowiadają różne deformacje ortopedyczne. Często tworzą się one na wskutek nieodpowiedniego procesu leczenia. Dlatego tak ważne jest, by przy leczeniu schorzeń ortopedycznych, pamiętać o wyborze profesjonalnego lekarza bądź podologa.

3. Za pękanie stóp często odpowiada również zbyt duża masa naszego ciała. Osoby które cierpią na nadwagę lub otyłość, zbyt obciążają swoje stopy, co przedkłada się na powstawanie zbyt dużej ilości zrogowaciałego naskórka. Dlatego też w przypadku osób otyłych i z nadwagą, pękanie skóry stóp często jest powiązane z powstawaniem modzeli.

4. Pękanie skóry stóp a w szczególności pięt, często ma miejsce na wskutek złego doboru kosmetyków. Jeśli zamiast nawilżać skórę, leki te wysuszają ją, to istnieje duże prawdopodobieństwo, ze dojdzie do pękania skóry naszych pięt. Problem może się pojawić również wtedy, gdy całkowicie zrezygnujemy z jakiejkolwiek pielęgnacji naszych stóp. Wtedy ich skóra zaczyna coraz bardziej wysychać i tym samym - pękać.

5. Za pękanie stóp często są odpowiedzialne niewygodne buty. Jeśli posiadają one nierówności i są źle wyprofilowane, to pękanie skóry pięt praktycznie na pewno nas dopadnie. Zwłaszcza, że zrogowaciały naskórek będzie z biegiem czasu coraz grubszy i tym samym mniej elastyczny. Dlatego dobór odpowiedniego obuwia to podstawa jeśli nie chcemy cierpieć na problemy związane z pękającą skórą stóp.

6. Pękanie skóry stóp jest też spowodowane przez różnego rodzaju choroby dermatologiczne, takie jak łuszczyca. Czasami tez duży udział w pękaniu skóry pięt mają zakażenia grzybicze.

Kiedy warto zgłosić się do podologa?

Leczenie pękających pięt Białystok powinno odbyć się możliwie jak najszybciej. Wprawdzie można wypróbować różne domowe sposoby (np moczenie stóp w ciepłej wodzie z mydłem i szorowanie ich pumeksem), jednak jeśli to nie pomoże, bądź da ograniczone efekty nie bagatelizujmy problemu!

Z biegiem czasu, pęknięcia w skórze mogą doprowadzić do powstania stanów zapalnych. Poprzez bruzdy w skórze, bakterie mogą bardzo szybko wniknąć do naszego ciała. Wtedy odczucie bólu będzie jeszcze bardziej potęgowane.

Jak leczyć pękające pięty?

Leczenie pękających pięt Białystok, to proces dosyć długotrwały, co zresztą jest oczywiste w przypadku zmian dermatologicznych i podologicznych. Warto pamiętać o tym, że wykwalifikowana pod tym względem osoba, dobierze odpowiednie leki do naszego organizmu. Wtedy proces leczenia będzie znacznie efektywniejszy.

W gabinecie podologa, możemy liczyć nie tylko na odpowiednie i profesjonalne leczenie, ale przede wszystkim na odpowiednie doradztwo. Nie ukrywajmy - usuwanie pęknięć pięt to jedno. Dbanie o nie, to drugie. Nawet jeśli leczenie pękających stóp przyniosło efekt w postaci zdrowej skóry, to nie ma co ukrywać - jeśli nie będziemy dbać o stopy, problem znów powróci.

Dlatego ważne jest odpowiednie konsultowanie się z lekarzami. Oprócz środków które możemy nabyć w aptece, możemy tez zdecydować się na szereg kroków, które zostały sprawdzone przez poprzednie pokolenia. 

Dlatego nie zapominajmy o odpowiednim nawilżeniu skóry. Pamiętajmy o odpowiednio częstych kąpielach, piciu odpowiedniej ilości wody i przede wszystkim o wyeliminowaniu szkodliwych przyzwyczajeń, zwłaszcza w kontekście chodzenia, masy ciała i posiadanego przez nas obuwia.

Podsumowanie

Leczenie pękających pięt Białystok, to proces długotrwały i niestety - często wiąże się z bólem wywołanym przez pękającą skórę. Jeśli chcemy ochronić przed tym nasze stopy, koniecznie pamiętajmy o podstawowych poradach.
 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)