czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Krakowie

Leczenie pękających pięt w Krakowie

Każdy z nas powinien dbać o swoje stopy niezależnie od pory toku. Gdy jednak nadchodzi lato lato, skóra na stopach staje się jeszcze bardziej widoczna. Zakładamy klapki, sandały bądź japonki, często jednak wstydzimy się je ubierać. Dlaczego? Otóż, jeśli przez zimę nie zainteresowaliśmy się odpowiednią i kompleksową pielęgnacją stóp, nie dbałyśmy o nie, to może nas czekać niezwykle niemiła niespodzianka. Jaka? Pękająca skóra na piętach.

To schorzenie skóry stóp występuje w dzisiejszym świecie bardzo często, gdyż wynika często z błahostek, oraz jeśli nie będziemy jego leczyć, to może to być bardzo groźne dla naszego zdrowia. Gładkość naszych stóp to nie tylko marzenie wynikające ze zwyczajnej estetyki oraz poczucia piękna, ale również niezbędny składnik zdrowych stóp. Pękające stopy mogą prowadzić do bólu i dyskomfortu podczas zwykłego chodzenia. Bardzo ważne są odpowiednio dobrane preparaty pielęgnacyjne - muszą być dostosowane do struktury naskórka przez specjalistę.

Jakie są przyczyny powstawania pękających stóp?


Powodów jest kilka i naprawdę warto je zapamiętać, żeby to schorzenie nas nie dotyczyło; żebyśmy mogli cieszyć się z lata, a nie chowali swoje nieestetyczne pięty w zabudowanych butach, których często nie lubią nasze stopy. Przede wszystkim pękające pięty powstają na skutek zbyt dużego nawarstwienia się twardego, suchego i nieprzyjemnego w dotyku naskórka w okolicy pięt. Duży wpływ mają również deformacje ortopedyczne, jak na przykład nieprawidłowe przetaczanie stopy. Warte zapamiętania jest fakt, że nawet zbyt duże obciążenie stóp może przyczynić się do powstawania tejże choroby. 

Według badań przeprowadzonych przez specjalistów problem ten częściej występuje u osób otyłych niż nieotyłych. Bardzo dobrze gdy pielęgnujemy i nawilżamy naszą skórę na stopach, ale trzeba z tym uważać, ponieważ nieodpowiednie nawilżenie skóry, który przez nasze działania staje się suchy, nieelastyczny i o wiele szybciej ulega pęknięciom. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji stóp wpływa bardzo niekorzystnie. Innym czynnikiem są złe, niewygodne, za małe, za wąskie obuwie, łuszczyca oraz zakażenia grzybicze.

Genetyka także ma coś tu do powiedzenia. Takich przypadków zachorowań jest jednak zdecydowanie mniej i dotyczą głównie osób starszych, które przyjmują często duże dawki leków, przez co są bardziej podatne na schorzenie pękających pięt, oraz osób cierpiących na reumatyzm oraz choroby złuszczające naskórek, których odmian jest naprawdę dużo. Nawet nieodpowiednia dieta, która jest uboga w witaminę A, która jest nie tylko niezbędna w procesie widzenia, wzmacnia układ odpornościowy, powoduje zdrowy wygląd paznokci i włosów, pomaga zwalczać niebezpieczne bakterie i wirusy oraz wolne rodniki (jest przeciwutleniaczem oraz przyczynia się do wzrostu oraz do prawidłowego funkcjonowania błon komórkowych), ale również wygładza i ujędrnia skórę. 

Dlaczego warto pójść z tym do podologa?


Medycyna tradycyjna, związana z ziołami i tym podobne jest bogata w sposoby leczenia tego schorzenia. Jednakże nic nie zastąpi wizyty u prawdziwego podologa, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu może nam naprawdę pomóc i wyleczyć rzeczywiście nasze stopy. Na początku można spróbować samemu coś zdziałać - spróbuj ścierania naskórka, peeling, nawilżania skóry. Jeśli te rzeczy nie pomagają nam wcale, wtedy dobrze skonsultować się z podologiem. Nieleczone, a więc i zaniedbane, spękane pięty mogą prowadzić do powstania okropnych stanów zapalnych oraz zakażeń. Nie wolno więc bagatelizować tego problemu. Warto zapamiętać, że tutaj czas też jest bardzo ważny i odgrywa znaczna rolę. Im wcześniej umówimy się do gabinetu podologicznego na wizytę, tym krótsza i mniej uciążliwa dla naszych stóp będzie sama terapia.

Czego się spodziewać na wizycie? Warto na początku wspomnieć, że często już nawet sama konsultacja ze specjalistą pomaga w rozwiązaniu problemu, jeśli go nie rozwiąże. Podolog odpowiednio oceni stan naszej chorej stopy, dopasuje preparaty do struktury naszego (należy pamiętać bowiem, że każdy tak naprawdę ma inny, więc to sprawa indywidualna) naskórka bądź zaleci zabiegi pielęgnacyjne. Takie działania pomogą nam uzyskać upragniony efekt gładkich miękkich oraz przyjemnych stóp. Co możemy zdziałać jeszcze przed wizytą? Warto spożywać odpowiednią ilość wody, zdecydować się na noszenie obuwia oraz skarpetek wyłącznie z naturalnych surowców (gdyż inne mogą przyczynić się do rozwoju problemu pękających stóp), codzienną i dokładną higienę skóry stóp oraz regularną pielęgnację odpowiednio dopasowanym preparatem do naszej skóry.

Doskonale sobie zdajemy sprawę, że problem pękających pięt jest czasem wstydliwy. Z tego względu wiemy, że im szybciej problem zniknie, tym lepiej. Proszę więc nie wpisywać w wyszukiwarkę "leczenie pękających pięt Kraków", ale poznać naszych specjalistów w tejże dziedzinie. Chętnie też pomogą Państwu w innych problemach związanych ze stopami, ich skórą oraz paznokciami u nóg.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)