czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Lublinie

Leczenie pękających pięt w Lublinie

Pękające pięty to uciążliwa dolegliwość, która bardzo często jest bagatelizowana. Przypadłość dotyka dużą część społeczeństwa. Zazwyczaj przebiega bezboleśnie, więc wiele osób ignoruje występowanie problemu. W zaawansowanym stadium, pękające pięty przestają być wyłącznie nieestetyczną i szpecącą przypadłością, ale stają się również źródłem bólu i dyskomfortu. Może zdarzyć się tak, że intensywność dolegliwości bólowych będzie na tyle duża, że utrudni codzienne funkcjonowanie. 
 
Jakie są przyczyny pękających pięt?
 
Nie można jednoznacznie określić powodu występowania przypadłości pękających pięt. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Bardzo często źródłem dolegliwości jest zgromadzenie się twardego i przesuszonego naskórka w obszarze pięty. Innymi przyczynami pękających pięt może być m.in. deformacja ortopedyczna, otyłość powodująca zbyt duże obciążenie nóg, brak odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia stóp, nieodpowiednio dobrane preparaty myjące, zbyt ciasne lub nieprawidłowo dobrane obuwie, choroby (np. zapalenie grzybicze stóp, łuszczyca). Występowanie omawianej przypadłości jest również uwarunkowane genetycznie, jednak jest to rzadko spotykane. Problem często występuje u osób w podeszłym wieku, które przyjmują dużą ilość leków, a także borykają się z reumatyzmem, czy też chorobami złuszczającymi naskórek. 
 
Jak wyleczyć pękające pięty?
 
Z przypadłością pękających stóp należy zgłosić się do wykwalifikowanego podologa. Nie należy zbyt długo odwlekać tej wizyty, ponieważ zbyt zaawansowane stadium może przedłużyć okres leczenia. Im dłużej czekamy z wizytą w gabinecie podologicznym, tym większa ilość zabiegów może być potrzebna. Oczywiście pewne zabiegi mogą być wykonywane samodzielnie w warunkach domowych. Należą do nich m.in. peelingi stóp, mechaniczne ścieranie zrogowaciałego naskórka, kuracje intensywnie nawilżające. Najczęściej jednak jest to za mało, a stopy wymagają kompleksowej pielęgnacji specjalisty. W przypadku pękających pięt brak leczenie może powodować nie tylko stany zapalne, ale również zakażenia.
 
Zgłoszenie się do podologa po zdiagnozowaniu pierwszych objawów spękanych pięt, znacznie przyspieszy terapię. Na pierwszej wizycie specjalista określić stan Twoich stóp, a także dokona decyzji o metodzie leczenia. Wskaże również odpowiednie preparaty wspierające usunięcie przypadłości. Często wystarczy wyłącznie jedna wizyta w gabinecie podologicznym.
 
Gdzie zgłosić się z problemem pękających pięt?
 
Z spękanymi piętami należy zgłosić się do wykwalifikowanego podologa. Miasto Lublin oferuje szereg cenionych oraz uznanych w całym kraju specjalistów. Są to osoby, które wyróżniają się nie tylko szeroką wiedzą, ale również dużym doświadczeniem. Po dokonaniu wyboru gabinetu podologicznego, możesz dokonać rejestracji. Wygodną formą zapisania się na wizytę jest rejestracja internetowa. Wystarczy, że wybierzesz jeden z wolnych terminów. Za pośrednictwem Internetu możesz również anulować lub przesunąć wizytę. Innym sposobem rejestracji jest kontakt telefoniczny.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)