czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Olsztynie

Leczenie pękających pięt w Olsztynie

Pękające stopy, to problem coraz większej grupy ludzi. Na szczęście coraz więcej osób decyduje się na wykwalifikowaną pomoc podologa. Dziś medycyna ma do dyspozycji szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest zarówno skuteczne zabezpieczenie samej pięty, jak również regeneracja skóry na ich powierzchni. Dlatego też wizyta u podologa powinna być w takiej sytuacji obowiązkowa.

Czym są pękające pięty?

Jak sama nazwa wskazuje, problem pękających pięt to problem... pękającej na ich powierzchni skóry. Zwykle to na pierwszy rzut oka drobne schorzenie wiąże się wyłącznie z problemami estetycznymi. W cięższych przypadkach, może nawet dojść do sytuacji w której nasze pięty zacznie rozdzierać przenikliwy i bardzo silny ból. Zarówno w jednej jak i w drugiej sytuacji warto odwiedzić podologa.

Przyczyny pękających pięt

Medycyna estetyczna stóp, wyróżnia szereg różnych przyczyn powstawania tego typu schorzeń. Dlatego też osoby cierpiące na tego typu choroby, tak często zgłaszają się do gabinetów podologicznych.

1. Nawarstwianie się zrogowaciałego naskórka. Zbyt duża produkcja twardego, rogowego naskórka, wiąże się z szybszym pękaniem skóry. Jest ona wtedy twardsza, sztywniejsza i przede wszystkim - bardziej sucha. W ten sposób jej pękanie jest znacznie szybsze i znacznie bardziej bolesne.

2. Za proces pękania skóry stóp, odpowiedzialne jest bardzo często złe dopasowanie obuwia. Jak wiadomo, niewygodne obuwie sprzyja powstawaniu charakterystycznych modzeli. W ich obrębie, bardzo często dochodzi do powstawania pęknięć, które mają wpływ na dalszą kondycję skóry.

3. Zbyt duża masa ciała, również bardzo często wpływa na powstawanie pęknięć. Powód jest tu bardzo zbliżony do tego, który pojawia się w przypadku modzeli na wskutek nieodpowiedniego obuwia. Modzele - bo o nich mowa - powstają również wtedy, gdy nadmiernie obciążymy stopę. Może do tego dojść np chorując na nadwagę lub otyłość.

4. Nieodpowiednia kosmetyka stóp to kolejny powód, dzięki któremu powstają stany pęknięć w strukturze naszych stóp. Często skutkiem takiej nieodpowiedniej pielęgnacji jest nadmierna suchość skóry. A jak wiadomo, sucha i źle nawilżona skóra, bardzo sprzyja powstawaniu różnych pęknięć.

5. Za pękanie skóry stóp często odpowiedzialne są też choroby dermatologiczne. Przeważnie główną rolę odgrywa tutaj łuszczyca a także zakażenia grzybicze. Dlatego często usuwanie tego typ pęknięć wymaga od podologa zaawansowanej konsultacji z dermatologiem.

6. Do najrzadszych przyczyn powstawania charakterystycznych pęknięć w strukturze skóry, należą problemy o charakterze genowym. Pękające stopy to również skutek pochłaniania dużej ilości leków i słabszej kondycji skóry. Dlatego też proces chorobowy często dotyczy osób starszych.

Jak leczyć pęknięcia skóry stóp?

Leczenie pękających pięt Olsztyn, nie musi odbywać się wyłącznie w gabinecie podologa. Zanim się do niego wybierzemy, warto pomyśleć o domowych sposobach. We własnym domu możemy zdecydować się na częste kąpiele stóp, połączone ze ścieraniem nadmiaru naskórka. Pamiętajmy jednak, że nadmierne ścieranie może doprowadzić do powstawania modzeli. Dlatego proces ten najlepiej wykonywać z pełnym umiarem.

A co jeśli zabiegi w domu nie pomagają? Wtedy jak najszybciej należy zgłosić się do podologa. Osoba ta posiada stosowne kwalifikacje z zakresu leczenia pękających stóp. Leczenie będzie opierać się w głównej mierze na ścieraniu nadmiaru naskórka i stosowaniu odpowiednich preparatów oczyszczających skórę i same miejsca w których doszło do wspomnianych pęknięć.

Kiedy wybrać się do podologa?

Leczenie pękających pięt Olsztyn, to proces na który - tak jak wspominaliśmy wcześniej - warto zdecydować się jak najszybciej, jeśli domowa kuracja nic nie przyniosła.

Jeśli ten problem zostanie przez nas zbagatelizowany, może dojść do sytuacji w której pękająca skóra padnie ofiarą różnych zakażeń. Wtedy do głosu dojdzie ból, który w przypadku pękających stóp może nam nawet uniemożliwić jakiekolwiek poruszanie się. Dlatego zanim całkowicie zostaniemy "wyeliminowani" z życia codziennego, warto odwiedzić gabinet podologiczny.

Prognoza leczenia podologicznego

Leczenie pękających pięt Olsztyn to przede wszystkim zaawansowane poradnictwo. W trakcie odwiedzin gabinetu podologicznego, zostaniemy poinformowani o procesach, które możemy stosować by pozbyć się tego problemu. Po konsultacjach ze specjalistą, możemy też otrzymać szereg dodatkowych leków, które będą w stanie poprawić kondycję naszej stopy.

W ogromnej większości przypadków, już na tym się kończy. Zabiegi pielęgnacyjne w połączeniu z odpowiednimi specyfikami często eliminują ten problem. Warto jednak pomyśleć o kontroli stóp. Co jakiś czas warto wybrać się do podologa, by sprawdzić nie tylko stan naszych pięt, ale przede wszystkim ogólną kondycję stóp.

Leczenie pękających pięt Olsztyn to zwykle proces krótkotrwały. Niemniej sama dolegliwość jest dość bolesna i może skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Dużo zależy również od czasu naszej reakcji na pojawienie się schorzenia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)