czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Radomiu

Leczenie pękających pięt w Radomiu

Problem pękających pięt nie jest taki błahy, jak mogłoby się wydawać. Przypadłość ta nie tylko wygląda mało estetycznie, ale też potrafi sprawiać ból i powodować trudności z chodzeniem. Na szczęście można sobie z nią poradzić. Zobacz w jaki sposób pozbyć się raz na zawsze problemów z pękającymi piętami.

Dlaczego pięty pękają?

Do pękania pięt może dochodzić, gdy w ich okolicy pojawia się zbyt dużo twardego, suchego naskórka. Prowadzić mogą do tego deformacje ortopedyczne skutkujące nieprawidłowym przetaczaniem stopy podczas chodzenia. Do pękania pięt może także dochodzić przy zbyt dużym obciążaniu stóp wynikającym z trybu życia (u osób ciężko pracujących fizycznie, otyłych, a także noszących źle dobrane obuwie). Do pękania pięt może także dochodzić przy ich niewłaściwej pielęgnacji, np. stosowaniu niewłaściwych kosmetyków czy nieodpowiednim nawilżeniu skóry. Przypadłość ta jest również skutkiem innych chorób (łuszczycy, grzybicy, reumatyzmu), predyspozycji genetycznych i przyjmowania niektórych leków.

Jak poradzić sobie z problemem?

Najczęściej z pękającymi piętami radzimy sobie domowymi sposobami. W niektórych przypadkach peelingi, ścieranie czy nawilżaniem nie przynoszą zamierzonych efektów. Szczególnie gdy pięty są spękane tak mocno, że dochodzi do zakażeń i stanów zapalnych. Wówczas warto udać się do podologa. To profesja, która łączy wiedzę i kwalifikacje lekarza z umiejętnościami kosmetyczki. W znalezieniu odpowiedniego gabinetu pomocny będzie Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, np. "leczenie pękających pięt Radom" (lub inną zależną od miejsca zamieszkania) i przejrzeć otrzymane wyniki. Pozwoli to odnaleźć ofertę, która spełni oczekiwania i umożliwi pozbycie się problemu raz na zawsze.

Jak wygląda terapia?

Podolog jest w stanie bardzo szybko rozwiązać problem pękających pięt. Często skuteczna jest już jedna wizyta i zastosowanie się do zaleceń specjalisty. Przeprowadzi on ocenę stanu stopy, dobierze odpowiednie preparaty pielęgnacyjne i udzieli porad dotyczących dalszego postępowania. Podolodzy najczęściej zalecają intensywne nawadniane organizmu (przekłada się to także na stan skóry), pomagają dobrać odpowiednie obuwie i skarpetki oraz instruują w jaki sposób codziennie pielęgnować stopy za pomocą poleconych kosmetyków. Przeprowadzone zabiegi z pewnością pozwolą uzyskać zadowalający efekt i pozbyć się problemu pękających pięt. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty i poprawić swój komfort oraz ogólny stan zdrowia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)