czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Rzeszowie

Leczenie pękających pięt w Rzeszowie

Nie ma wątpliwości, że pękające pięty to problem wielu ludzi. Stwarzają one wiele kłopotów zwłaszcza w lecie, kiedy to odkrywa się stopy chodząc w niepełnym obuwiu. Czym spowodowana jest ta dolegliwość i jak jej zaradzić?
 
Dlaczego stopy pękają?
 
Najczęściej do pękania pięt dochodzi przez to, że są po prostu wysuszone. Niektórzy ludzie mają skłonności do tego, że ich skóra sama się wysusza. Jest to przeważnie spowodowane czynnikami genetycznymi. Niemniej jednak, nie oznacza to, że nie można nic temu zaradzić. Ludzie, którzy mają tego typu problem powinni regularnie nawilżać skórę na stopach, aby uniknąć popękanych pięt.
 
Warto również zauważyć, że popękane pięty mogą być objawem jakieś choroby. Jest to objaw towarzyszący często łuszczycy, ale również chorobom tarczycy czy też cukrzycy. Co więcej, również reumatyzm zwiększa ryzyko wysuszania się skóry i pękania pięt. U osób starszych ponadto, pięty pękają z racji tego, iż ich skóra jest przeważnie niezbyt elastyczna, ze względu na brak kolagenu, który w zaawansowanym wieku nie jest już produkowany w tak dużej ilości jak za młodu.
 
Warto też pamiętać, że skóra wysusza się wtedy, gdy brakuje jej wody. Dlatego też, popękane pięty mogą być efektem nieodpowiedniego nawodnienia organizmu. Co więcej, również niedobór witamin przyczynia się do powstania tego typu problemu.
 
Jak zaradzić pękającym piętom?
 
Kiedy problem nie jest jeszcze na tyle duży, aby jakoś bardzo uprzykrzał życie, można spróbować pewnych domowych sposobów leczenia popękanych pięt. Przede wszystkim, wskazane są kremy nawilżające oraz peelingi. Jeśli to nie pomaga, warto wybrać się na konsultację do podologa. Rzeszów jest miejscem, w którym tego typu specjalistów jest pod dostatkiem.
 
Podolog przeważnie wykonuje jeden z zabiegów, mających na celu rozwiązanie problemu pękających pięt. Ponadto, instruuje on również pacjenta, jakich kosmetyków do skóry stóp powinien regularnie używać. Warto mieć na uwadze, że pękające pięty wymagają interwencji, gdyż to nie tylko problem natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Mogą one bowiem prowadzić nieraz do rozwoju poważnego stanu zapalnego.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)