czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Szczecinie

Leczenie pękających pięt w Szczecinie

Pękające stopy to niezwykle bolesna przypadłość, która negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Skóra na piętach jest niezwykle gruba. Jeżeli o nią właściwie nie zadbamy możemy spodziewać się efektu pękających pięt. Podolog to specjalista, który zniweczy nasz ból. Należy się do niego udać, kiedy domowe sposoby (peeling, ścieranie naskórka, kąpiel) nie przynoszą już żadnego efektu.
 
Dlaczego cierpimy na pękające pięty?
 
Nagromadzona, zbyt duża ilość naskórka jest podstawową przyczyną naszej dolegliwości. Zaniedbanie przez nas odpowiedniej pielęgnacji prowadzi do uciążliwego bólu. Osoby otyłe są najbardziej narażone na takie cierpienie - nadmiernie przeciążają pięty. Rzadko spotykanym powodem są uwarunkowania genetyczne, ale i one się zdarzają. Nasza dieta ma kolosalny wpływ na nasze pięty. Jeżeli jest ona uboga w witaminę A, to skóra staje się w konsekwencji sucha i zaczyna pękać. Pękające pięty to uboczny efekt przyjmowania leków na rozrzedzenie krwi. Ponadto osoby starsze cierpiące na reumatyzm lub łuszczycę również borykają się z tym problemem.
 
Jak może pomóc nam podolog?
 
Nieleczone pękające pięty mogą być przyczyną powstawania stanów zapalnych. Niekiedy może dojść nawet do powikłań i zakażeń. Zaniedbane pięty w konsekwencji prowadzą nie tylko do rogowacenia się skóry. Powstają rozpadliny będące siedliskiem chorobotwórczych bakterii. Dlatego tak ważne jest udanie się do specjalisty, czyli podologa. Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest wywiad, który prawidłowo nakieruje fachowca do zlecenia odpowiednich badań. Zastosowane leczenie podologiczne jest bezbolesne. Najpierw stosuje się preparaty nawilżające, które odpowiednie zmiękczą naskórek. Następnie usuwa się nadmierną ilość warstwy rogowej przy użyciu dłuta podologicznego.
 
Jak można zapobiegać pękaniu pięt?
 
Podstawowym zaleceniem jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pozwoli nam to na utrzymanie prawidłowej gospodarki wodnej i uniknięcie efektu suchej skóry. Nie używajmy pumeksów, gdyż jest to źródło ogromnej ilości bakterii. Warto zasięgnąć też nieco informacji w najlepszych gabinetach padologicznych w Szczecinie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)