czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Toruniu

Leczenie pękających pięt w Toruniu

Wiele osób uskarża się na pękające pięty, ale problem ten może mieć różne oblicza i być spowodowany przez różne czynniki. Zwykle uważa się, że jego przyczyną jest niedostateczna lub nieprawidłowa pielęgnacja stóp, często jednak przyczyny są znacznie poważniejsze. Wiele chorób odbija się negatywnie na stanie stóp, a za pękanie pięt mogą być odpowiedzialne na przykład problemy z układem tętniczym i żylnym. Niezależnie od tego, konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, najlepiej w profesjonalnym gabinecie podologicznym, gdyż tylko starannie zaplanowana i przeprowadzona kuracja pozwoli rozprawić się z pękającymi piętami i sprawić, że problem nie będzie powracał. Toruń ma takie miejsce. 
 
Dlaczego pękające pięty bezwzględnie trzeba leczyć?
 
Pękające pięty zdecydowanie wyglądają bardzo nieestetycznie, a jeszcze większym problemem jest dyskomfort oraz ból, jaki pojawia się w większości przypadków. Bez względu na to, czy jest to pękanie wilgotne, czy suche, tak samo wskazane jest odpowiednie leczenie, także z tego powodu, iż pękające pięty są mocno narażone na rozwój bakterii i chorób (jest to duży kłopot zwłaszcza w przypadku pękania wilgotnego, gdyż w wilgotnym środowisku łatwiej rozwijają się bakterie - osoby mające takie kłopoty zwykle mają łagodne infekcje bakteryjne, nawet o tym nie wiedząc). Leczenie pękających pięt ma więc na celu nie tylko przywrócenie stopom gładkości i estetycznego wyglądu oraz odzyskanie komfortu, ale też zapobieganie groźniejszym chorobom.
 
Jak wygląda leczenie? 
 
Specjalista podolog, po dokładnych oględzinach zmienionych miejsc, zaleca odpowiednie leczenie. Zwykle są to maski i okłady, które przynoszą natychmiastową ulgę. Stosuje się też leczenie za pomocą kremów z mocznikiem i witaminami A i E, co daje bardzo dobre skutki jeśli chodzi między innymi o zwalczenie nadmiernego rogowacenia skóry, które jest bezpośrednią przyczyną pękania pięt. Ważne są także zalecenia dotyczące postępowania, między innymi odpowiedniej higieny i pielęgnacji stóp oraz noszenia właściwego obuwia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)