czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Warszawie

Leczenie pękających pięt w Warszawie

Pękające pięty są niewątpliwie jednym z głównych objawów suchej skóry stop. Przyczyn zaistnienia problemu pękających pięt jest mnóstwo. Należą do nich między innymi nieprzemyślana higiena ciała, dostarczanie organizmowi zbyt malej ilości wody, noszenie butów wytworzonych z syntetycznych materiałów oraz zakładanie nieodpowiednich skarpet. Częstą przyczyną problemu jest również brak wypracowanego nawyku systematycznej pielęgnacji skory pięt przy życiu stosownych preparatów. Oczywiście są ludzie, którzy mają wrodzone predyspozycje determinujące suchość skory objawiającą się pękającymi pietami. W takim przypadku powinny one przyjmować środki, których głównym zadaniem jest rozrzedzanie krwi.
 
Domowe sposoby nie zawsze optymalnym rozwiązaniem
 
Wykonywane często w domowym zaciszu zabiegi, do których należą między innymi ścieranie naskórka za pomocą pumeksu lub peelingu tylko pozornie wygładzają skórę pięt. Czynności te likwidują bowiem jedynie powierzchowne objawy wspomnianej dolegliwości, ignorując jej przyczyny. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do eskalacji źródła problemu. Powszechnym błędem w przypadku samodzielnej pielęgnacji stóp jest sięganie po wszelkiego rodzaju środki zastępcze takie jak kremy do ciała lub oliwki. Są one niebezpieczne, ponieważ mogą zniszczyć pierwotną barierę ochronną skóry stóp.
 
Walory wizyty w renomowanym gabinecie podologicznym
 
Gabinet podologiczny jest miejscem, w którym możemy spotkać specjalistę w zakresie profilaktyki i leczenia chorób stóp. W pierwszej kolejności podolog analizuje równowagę hydrolipidową skory. Jeśli jest ona zaburzona, stara się on zidentyfikować źródło problemu oraz zaproponować właściwe preparaty. Dobór środków, które pomogą zlikwidować problem pękających pięt, jest sprawą mocno zindywidualizowaną podobnie jak w przypadku konwencjonalnych kosmetyków do ciała. Z tego też powodu podolog musi się odznaczać odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, aby moc dobrać optymalne środki. Ponadto, podolog jest w stanie wykonać zabieg usunięcia zrogowaciałego naskórka. Czynność ta jest bezbolesna i przynosi liczne korzyści. Jedną z nich jest zmniejszenie napięć skory, które prowadzą do kształtowania się rozpadlin. Specjalista z dziedziny podiatrii może również udzielić nam niezbędnych i pożytecznych wskazówek na temat zdrowej pielęgnacji skóry stóp. Wspomniane wskazówki mogą dotyczyć optymalnego dla nas typu obuwia lub preparatów kosmetycznych stymulujących regenerację skory stopy.
 
Dobry podolog — osoba dzieląca się wartościową wiedzą
 
Warszawa jest miastem, w którym niewątpliwie działa wielu specjalistów zakresu podologii. Decydując się na wizytę u jednego z nich, warto dopytać się o dodatkowe zalecenia pozwalające zachować dobrostan zdrowotny skóry stopy.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)