czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt we Wrocławiu

Leczenie pękających pięt we Wrocławiu

Problem pękających pięt dotyczy wielu osób, ponieważ istnieje cała gama powodów pojawiania się tego schorzenia. Zazwyczaj we wczesnym stadium rozwoju, problemy są jedynie natury estetycznej – nie chcemy się pokazywać ze zrogowaciałymi i pękającymi piętami. Jednak z czasem schorzenie się rozwija i pojawia się również dojmujący ból. Większość pacjentów dopiero wówczas udaje się do lekarza. Tymczasem wczesne zgłoszenie się z problemem pękających pięt może sprawić, że sama terapia będzie o wiele szybsza i skuteczniejsza. Leczenie pękających pięt, w mieście takim jak Wrocław, możliwe jest przede wszystkim w gabinetach podologicznych.
 
Przyczyny powstawania pękających pięt
 
Pękające pięty to niejako kolejny etap innego schorzenia, polegającego na twardnieniu i rogowaceniu skóry na pięcie. Kiedy w okolicach pięty nagromadzi się zbyt dużo takiego zrogowaciałego naskórka, pod wpływem nacisku stopy na podłoże pojawiają się siły, które sprawiają, że ów zrogowaciały naskórek pęka. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, na dodatek może też być bardzo bolesne. Dlatego trzeba w tej sprawie natychmiast kontaktować się z lekarzem.
 
Do najczęstszych przyczyn pojawiania się pękającej skóry na piętach, należą:
 
- niewłaściwe obuwie, powodujące powstawanie warstwy zrogowaciałej skóry na pięcie,
- duże obciążenie stóp (szczególnie u osób z nadwagą i otyłością),
- deformacje stopy,
- przesuszona skóra stopy,
- niewłaściwa pielęgnacja stóp (powodem mogą być nawet źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji),
- zakażenia grzybicze, łuszczyca i inne choroby skóry.
 
Osobami szczególnie podatnymi na występowanie pękających pięt są pacjenci z nadwagą i osoby starsze, przyjmujące duże dawki leków. Schorzenie to może mieć również podłoże genetyczne.
 
Przebieg terapii
 
Leczenie pękających pięt może być dość czasochłonne, jednak wszystko zależy od stopnia zaawansowania schorzenia. Sporą część leczenia możemy jednak samodzielnie, stosując się do zaleceń lekarza. Podczas pierwszej wizyty jest on w stanie ocenić stan naszych pięt i wybrać stosowną metodę terapii, a przede wszystkim wskazać nam środki, które są wskazane do pielęgnacji. Jeżeli nie ma potrzeby usuwania zrogowaciałego naskórka, to największa część samej terapii odbywa się w domu, bez udziału lekarza. Polega ona przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich maści, piciu większej ilości wody i ewentualnie zmianie obuwia i skarpet. Następnie podczas wizyty kontrolnej lekarz może ocenić postępy w leczeniu i ewentualnie zmienić zalecane środki lub częstotliwość ich podawania.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)