czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie stopy cukrzycowej w Częstochowie

Leczenie stopy cukrzycowej w Częstochowie

Podologia to dziedzina medycyny, która skupia się na stopie i stawie skokowo-goleniowym. Podolog posiada szeroką wiedzę z zakresu różnych gałęzi medycyny, od dermatologii, przez ortopedię, po diabetologię, dzięki czemu jego diagnoza i leczenie są kompleksowe i dotyczą źródła problemu. 
 
Podolog zajmuje się między innymi wspomaganiem leczenia stopy cukrzycowej. 
 
Czym jest stopa cukrzycowa? 
 
Cukrzyca skutkuje wieloma zmianami w funkcjonowaniu organizmu. Jednym z jej skutków jest tzw. cukrzycowa stopa, czyli zaburzenie czucia i mikrokrążenia. U pacjentów cierpiących na cukrzycową stopę często dochodzi do urazów, a nawet owrzodzeń. Stopa cukrzyka jest przekrwiona, opuchnięta. Zdarza się, że dochodzi do zniekształceń kości. Zmiany także zrogowaciały naskórek oraz zdeformowane, przerośnięte płytki paznokci. Inny problem, z którym zmagają się cukrzycy, to również nieprzyjemne drętwienie stóp oraz zaburzenia w odczuwaniu bólu i temperatury.
 
Kiedy zgłosić się do podologa? 
 
Pomoc podologa może okazać się nieodzowna w zwalczaniu nieprzyjemnych konsekwencji tzw. cukrzycowej stopy. Po stwierdzeniu choroby warto natychmiast zgłosić się do specjalisty podologa na terenie miasta Częstochowa. Nieleczona stopa cukrzycowa może doprowadzić do wielu powikłań, w najgorszym wypadku nawet do amputacji. 
 
Jak wygląda terapia stopy cukrzycowej? 
 
Leczenie stopy cukrzycowej przebiega etapami. Na początku podolog usunie zrogowaciały naskórek oraz zastosuje odpowiednie preparaty zmiękczające. W razie potrzeby skieruje pacjenta także do diabetologa lub chirurga. 
Na dalszym etapie konieczne są regularne wizyty u podologa, których celem jest usuwanie zrogowaceń, właściwa pielęgnacja paznokci oraz dobór odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli utrzymać stopy w dobrej kondycji. Kluczowe dla stopy cukrzyka będzie także dobranie odpowiedniej wkładki ortopedycznej oraz obuwia. 
 
Dlaczego podolog jest konieczny w leczeniu stopy cukrzycowej? 
 
Dzięki podologowi stopa cukrzycowa będzie miała zapewnioną odpowiednią pielęgnację, co sprawi, że dolegliwości z jej strony będą mniejsze. Poprawi się również wygląd stopy oraz ogólne samopoczucie pacjenta.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)