czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie stopy cukrzycowej w Koszalinie

Leczenie stopy cukrzycowej w Koszalinie

Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych. Nie da się ukryć, że z biegiem czasu coraz większa część społeczeństwa będzie chorowała na cukrzyce i miała dolegliwości związane z tą chorobą - między innymi stopę cukrzycową. 

Powstawanie stopy cukrzycowej

Stopa cukrzycowa wiąże się ściśle z cukrzycą. Powstaje przez uszkodzenie nerwów (neuropatia i polineuropatia), uszkodzenia naczyń krwionośnych, a także liczne zmiany deformacyjne, które mogą być spowodowane przez nas tryb życia — wpływ na nie mają nadwaga, stojący tryb pracy, oraz wybór złego obuwia.

Stopa cukrzycowa- czym jest?

Stopa cukrzycowa ściśle wiąże się z cukrzycą, przy której pojawiają się nie tylko zaburzenia czucia, ale także mikrokrążenia. Przez te problemy cierpiący na cukrzycę częściej mają dolegliwości takie jak owrzodzenia, opuchnięcia, deformacje kości oraz problemy z odczuwaniem temperatury. Do tego osoby cierpiące na cukrzyce zmagają się z przerośniętymi płytkami paznokci. Nie da się ukryć, że taka stopa potrzebuje specjalnej opieki podologicznej.

Cukrzyca a podolog

Gdy chorujemy na cukrzycę, szczególnie powinniśmy dbać o kondycję naszych stóp. To niezwykle istotne, bo wszelkie nasze zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzić do powikłań tragicznych w skutkach. Takimi poważnymi konsekwencjami może być martwica stopy, która może doprowadzić nawet do amputacji kończyny. Najrozsądniejszym wyjściem jest bycie pod stałą opieką specjalisty podologa.

Stopa cukrzycowa wymaga stałej obserwacji. Specjalista podolog powinien na bieżąco sprawdzać stan naszych stóp — kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja paznokci, usuwanie na bieżąco tzw. zmian hiperkeratotycznych oraz co również ważne- dobór odpowiednich kosmetyków. Każda osoba z cukrzycą musi pamiętać o regularności-co ciekawe, w niektórych krajach takie wizyty u podologa są oczywiste i refundowane.

Ile trwa leczenie?

Nie da się stwierdzić ram czasowych leczenia przy stopie cukrzycowej. Możemy tu co najwyżej mówić o trwałym procesie, który ma na celu odpowiednią pielęgnację i dbałość o stopę, tak by nie zagrażał jej żadne poważne problemy związane z cukrzycą.

Mając cukrzycę musimy szczególnie dbać o nasze stopy. Wybór dobrego podologa jest tutaj kluczowy. Nie jest to także trudne- wystarczy znaleźć bazę podologów z naszego miasta np. podolodzy Koszalin, bądź wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas usługę np. leczenie stopy cukrzycowej Koszalin. W ten prosty i szybki sposób znajdziemy odpowiednią osobę. Zróbmy to jak najszybciej, by odpowiednio zadbać o stopy!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)