Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie stopy cukrzycowej w Rzeszowie

Leczenie stopy cukrzycowej w Rzeszowie

Osoby chorujące na cukrzycę niewątpliwie cierpią z powodu wielu dolegliwości. Jedną z nich może być stopa cukrzycowa, schorzenie nieprzyjemne, jednak uleczalne. Nieleczona stopa cukrzycowa może mieć fatalne konsekwencje.
 
Stopa cukrzycowa - co to takiego?
 
Jest to schorzenie polegające na niedokrwieniu stopy. W jego efekcie wszelkiego rodzaju rany czy też owrzodzenia na stopie przestają się goić. Kości i stawy natomiast ulegają osłabieniu i zaczynają się wyginać. Często dochodzi do całkowitej deformacji stopy, co przynajmniej częściowo uniemożliwia choremu chodzenie.
 
Kiedy występuje stopa cukrzycowa?
 
Oczywiście, nie u każdego cukrzyka dochodzi do rozwinięcia się tej groźnej dolegliwości. Najbardziej narażeni są chorzy na cukrzycę typu 2, niemniej jednak również oni mogą uniknąć problemów. Za powstanie stopy cukrzycowej odpowiedzialne mogą być na przykład uszkodzenia niektórych naczyń krwionośnych lub zaburzenie prawidłowej pracy nerek. Okazuje się jednak, ze również ciasne obuwie, niedopasowane do stopy może przyczynić się do rozwoju choroby. Oczywiście, także zaniedbanie terapii cukrzycy jest czynnikiem ryzyka.
 
Jak rozpoznać stopę cukrzycową?
 
Przede wszystkim stopę cukrzycową można poznać po zmniejszonym odczuwaniu bólu, ale również niskiej i wysokiej temperatury oraz dotyku. Co więcej, na nodze często powstają owrzodzenia, a rany goją się bardzo opornie. Pojawiają się oczywiście także dolegliwości bólowe, których szczególnie duże nasilenie przypada na godziny nocne.
 
Leczenie dolegliwości - Rzeszów
 
Po zauważeniu nawet niewielkich objawów konieczne jest jak najszybsze zgłoszenie się do specjalisty. Najlepiej zacząć od jednego z dobrych diabetyków, których z pewnością nie brakuje w Rzeszowie. Niemniej jednak, przeważnie sam diabetolog nie jest w stanie poradzić sobie z omawianym schorzeniem. Potrzebna jest pomoc chirurga i ortopedy, jak również dermatologa. Terapia natomiast wymaga regularnego oczyszczania stopy, usuwania owrzodzeń jak również zażywania przez pacjenta odpowiednich leków.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)