czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Gdańsku

Leczenie suchej skóry stóp w Gdańsku

Sucha skóra stanowi uciążliwy problem, nie tylko ze względu na nieładny wygląd, ale także dlatego, że jest szczególnie wrażliwa na podrażnienia i pęka, powodując dyskomfort. Miejscem, w którym sucha skóra szczególnie daje się we znaki są stopy, które niemal bezustannie są narażone na duże obciążenia i liczne czynniki zewnętrzne, co utrudnia ich pielęgnację. 
 
Wydawać by się mogło, że suchość skóry nie jest problemem wymagającym konsultacji lekarskiej, jednak dolegliwość ta może dochodzić do bardzo poważnego stanu. Wówczas powoduje nie tylko niemożność wyjścia w odkrytych butach, ale także silny ból. 
 
Jak objawia się suchość stóp?
 
Pierwszym objawem, który powinien skłonić nas do poświęcenia większej uwagi pielęgnacji stóp, jest wyczuwalnie szorstka, często łuszcząca się, skóra, która z czasem przyjmuje zabarwienie od białego po żółte lub brązowe. W późniejszych stadiach zauważyć można zgrubienia, zwłaszcza na palcach, zbudowane z obumarłego naskórka, a także pęknięcia na piętach. Mogą się one stopniowo powiększać, docierając do głębszych warstw skóry i powodując dotkliwy ból. 
 
Jakie są przyczyny suchości stóp?
 
Najczęstszą przyczyną opisanego stanu rzeczy jest nadmierna utrata wody poprzez liczne gruczoły potowe znajdujące się w skórze stóp. W przypadku gdy płyny nie są uzupełniane w wystarczającym stopniu, bilans wodny organizmu przyjmuje wartość ujemną, a elementy ciała są nieodpowiednio nawodnione. Ważna jest zatem nie tylko pielęgnacja zewnętrzna skóry stóp, ale także regularne nawadnianie organizmu. 
 
Dolegliwość ta może mieć jednak podłoże dużo bardziej złożone, wynikające z zaburzeń funkcjonowania układu krwionośnego transportującego niezbędne substancje, a w konsekwencji - do upośledzenia funkcji innych układów - między innymi nerwowego. Inną z przyczyn mogą być też zmiany hormonalne. Dlatego gdy zauważymy, że suchość stóp nie ustępuje pomimo intensywnej pielęgnacji, należy udać się do podologa, który pomoże określić konkretne przyczyny problemu.
 
Jak leczyć suchość stóp?
 
W zależności od przyczyn, pacjent zostaje poddany zabiegom kojącym i stopniowo usuwającym widoczne przejawy suchości stóp. Jeśli jednak u podstaw schorzenia leżą bardziej zaawansowane przyczyny, zostaje on ponadto skierowany do lekarza specjalizującego się w dziedzinie, w której leży rzeczywisty problem. 
 
Sucha skóra stóp nad morzem
 
Warto wiedzieć, że jedną z najlepszych metod leczenia suchości stóp jest kontakt z wodą morską, która wnika wgłąb skóry i doskonale ją nawilża. Nie zawsze jest to jednak wystarczające, a wówczas kurację dobrze dopełnić wizytą u specjalisty. Poniższy wykaz specjalistów z Gdańska wraz z opiniami pacjentów może stanowić pomoc dla wszystkich, którzy chcą zapomnieć o problemie przesuszonych stóp.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)