czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Lublinie

Leczenie suchej skóry stóp w Lublinie

Przysuszona skóra stóp przejawia się najczęściej łuszczeniem naskórka oraz powstawaniem zrogowaceń. Innymi objawami jest świąd i miejscowe pieczenie. Skóra nabiera żółtego lub brunatnego odcienia. Brak leczenia w przypadku przesuszonej skóry może powodować tworzenie się rozpadliny, która dochodzi nawet do skóry właściwej. Grozi to powstaniu stanów zapalnych lub zakażenia grzybicznego. Może również pojawić się miejscowe krwawienie. Najczęściej sucha skóra występuje na piętach, palcach, czy też krawędziach stóp.
 
Główną przyczyną przesuszonej skóry stóp bardzo często są nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Naskórek nie otrzymuje odpowiedniej ilości płynów i lipidów, przez co gruczoły przestają wydzielać sebum odpowiadające za elastyczność skóry. 
 
Jak leczyć suchą skórę stóp?
 
Leczenie suchej skóry stóp wymaga wizyty u specjalisty. Podolog zdiagnozuje źródło powstania przypadłości, a także wybierze odpowiednie metody leczenia. W przypadku, gdy źródłem problemu są choroby układowe, podolog skieruje pacjenta do właściwego lekarza specjalisty. Regularna wizyta w gabinecie podologicznym wspiera leczenie suchej skóry stóp. W sposób profesjonalny dokonuje się m.in. usuwania modzeli, a także zrogowaciałych naskórków. Podolog wykonuje specjalistyczne kąpiele parafinowe lub naprzemienne, a także masaże. Zaleca również preparaty do pielęgnacji stóp w warunkach domowych. Pamiętaj, że do specjalisty należy zgłosić się natychmiastowo po zaobserwowaniu pierwszych symptomów schorzenia. Nie należy czekać zbyt długo, ponieważ nieleczona sucha skóra stóp może spowodować szereg poważnych powikłań. Im dłuższy czas pomiędzy wystąpieniem objawów, a wizytą w gabinecie podologicznym, tym większa ilość zabiegów będzie niezbędna.
 
Jak dbać o stopy?
 
Jeśli sucha skóra stóp spowodowana jest czynnikami zewnętrznymi, to musisz pamiętać o prawidłowej i regularnej pielęgnacji stóp. Wbrew pozorom stopy wymagają stosowania odpowiednich i specjalistycznych preparatów myjących i pielęgnacyjnych. Higiena odgrywa tutaj podstawowe znaczenie. Obuwie powinno być idealnie dopasowane do stopy, nie powodować ucisków ani potliwości. Ważne jest nawadnianie organizmów - pij dostateczną ilość płynów. Zmień swoje nawyki żywieniowe, zaleca się dietę bogatą w witaminę A. Możesz stosować również szoki termiczne, czyli naprzemienne wkładanie stóp do zimne i gorącej wody. Nie zapomnij, że pumeksy muszą być często wymieniane, ponieważ są siedliskiem bakterii. Nie stosuj niesprawdzonych, drogeryjnych kosmetyków, gdyż możesz tylko zaostrzyć swój problem przesuszonych stóp. Szczegółowe wytyczne otrzymasz od wykwalifikowanego podologa.
 
Gdzie znaleźć odpowiedniego specjalistę?
 
Z problemem suchych stóp należy zgłosić się do podologa. Miasto Lublin oferuje szereg cenionych i doświadczonych specjalistów. Z pomocą Internetu możesz zapoznać się z opiniami wystawionymi przez pacjentów, a nawet dokonać rejestracji online. Innym szybkim rozwiązaniem jest tradycyjna rejestracja telefoniczna.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)