czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Poznaniu

Leczenie suchej skóry stóp w Poznaniu

Sucha skóra na stopach zwykle objawia się pieczeniem, swędzeniem, szorstkością skóry i łuszczeniem naskórka. Naskórek staje się żółty, biało-żółty lub szaro-żółty, co sprawia, że stopy wyglądają nieestetycznie. W skrajnych przypadkach w skórze stóp powstają rozpadliny, które sięgają do skóry właściwej i prowadzą do powstawania stanów zapalnych oraz krwawień.
 
Suche stopy - dlaczego są źle nawilżone?
 
Najczęściej objawy suchości stóp obserwuje się na piętach, placach stóp, a także na zewnętrznej krawędzi stopy. Często sucha skóra na stopach pojawia się z powodu zaburzeń pracy układu krążenia, powodujących uszkodzenia gruczołów potowych i łojowych, przez co skóra otrzymuje za mało płynów i lipidów.
 
Leczenie suchej skóry na stopach
 
Poznań i okolice są obszarem, na którym prowadzimy gabinety oferujące leczenie suchej skóry na stopach. Przed rozpoczęciem zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych przeprowadzamy z pacjentami szczegółowe wywiady, dzięki którym określamy, jaka jest przyczyna dolegliwości. Jeśli przyczyną suchości stóp jest schorzenie, zalecamy pacjentowi, by odwiedził odpowiedniego lekarza specjalistę.
 
Ponadto usuwamy z przesuszonych stóp modzele, warstwy rogowe, wykonujemy kąpiele parafinowe, masaże i nakładamy na stopy środki pielęgnacyjne. Pacjenci otrzymują od nas również zalecenia co do profilaktyki suchej skóry na stopach.
 
Profilaktyka suchej skóry stóp
 
Aby zminimalizować problemy z suchą skórą na stopach, powinno się unikać noszenia zbyt ciasnego i niewygodnego obuwia. Buty powinny być wykonane z naturalnej skóry, a jeżeli nosi się do nich skarpetki - powinny być bezwzględnie z bawełny, włókien bambusowych lub innego naturalnego materiału.
 
Ważne jest również odpowiednie nawilżenie organizmu od środka. Aby skóra właściwa otrzymywała odpowiednie ilości wody, powinno się pić około 2 litrów wody dziennie, pijąc ją przez cały dzień po szklance w regularnych odstępach czasowych. W czasie upałów bądź podczas treningu należy zwiększyć ilość przyjmowanej wody. 
 
Suchość skóry na stopach zmniejsza też naprzemienne wkładanie stóp do gorącej i bardzo zimnej wody. Szok termiczny pozytywnie wpływa na unerwienie i pobudza tkanki skóry stóp do regeneracji. Po takiej naprzemiennej kąpieli w stopy powinno się wmasować dobry krem z dodatkiem mocznika, który intensywnie nawilży skórę.
 
Wszelkie kremy używane do pielęgnacji stóp o bardzo suchej i szorstkiej skórze powinny być dobierane przez podologa, który obejrzy stopy i określi przyczyny pojawiania się dolegliwości. Korzystanie z kremów dostępnych w większości drogerii może jedynie nasilić suchość i szorstkość skóry stóp, przez co leczenie u podologa stanie się trudniejsze i potrwa dłużej. Co więcej, na własną rękę nie powinno się stosować skarpetek i preparatów złuszczających, które nieprawidłowo wykorzystane wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Zawarte w nich substancje o działaniu złuszczającym mogą powodować podrażnienia skóry, co objawi się jeszcze silniejszym przesuszeniem i rogowaceniem, zwłaszcza na piętach.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)