Leczenie suchej skóry stóp w Rzeszowie
Dla wielu osób problemem jest nadmierna potliwość stóp. Jednakże, nie mniej często ma miejsce suchość skóry na stopach. Jest to nie mniejszy kłopot, który wymaga interwencji.
Sucha skóra - dlaczego się pojawia?
Sucha skóra na stopach może być efektem działania wielu różnych czynników. Często dochodzi do tego, ze względu na brak odpowiedniego nawodnienia. Po prostu, niektórzy piją zbyt mało wody, przez co skóra się wysusza. Niemniej jednak, również nieodpowiednie obuwie może być przyczyną. Najczęściej natomiast, suche stopy są konsekwencją nieprawidłowej pracy układu krążenia. Chodzi generalnie o to, że do stopy nie dopływa odpowiednio dużo krwi. Efektem tego jest niedokrwienie gruczołów, które zaczynają pracować na zwolnionych obrotach lub też nie pracują wcale. W efekcie nie są produkowane ani łój ani też pot, które to nawilżają skórę.
Jak zapobiegać schorzeniu?
Przede wszystkim, trzeba dbać o to, aby dostarczać do organizmu odpowiednio dużo wody. Uważa się, że przeciętny człowiek powinien wypijać dziennie co najmniej 1,5 litrów płynów. W przypadku osób o większej masie ciała mówi się nawet o 2 lub 3 litrach.
Ponadto, wskazana jest również aktywność fizyczna. Regularny ruch sprawia, że krew zaczyna lepiej krążyć, w efekcie czego nie dochodzi do niedokrwienia skóry.
Co więcej, należy również zwracać uwagę na noszone buty oraz skarpety. Jeśli chodzi o buty, ważny jest ich odpowiedni rozmiar oraz niedrażniący materiał, z jakiego są stworzone. Skarpety natomiast, najlepiej jeśli są wykonane z bawełny.
Rzeszów - pomoc specjalisty
Szukając specjalisty w Rzeszowie, który pomoże uporać się z suchością skóry, należy udać się do podologa. Specjalista ten usuwa przede wszystkim wszelkie zrogowacenia, powstałe na skórze wskutek jej wysuszenia. Ponadto, zaleca on różnego rodzaju masaże czy też kąpiele. Zadaniem podologa jest też polecenie skutecznych i bezpiecznych kosmetyków nawilżających.
Czasem jednak podolog nie może pomóc, gdyż przyczyną suchości stóp jest choroba z innej dziedziny medycyny. W takim przypadku kieruje on pacjenta do innego specjalisty.