czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Szczecinie

Leczenie suchej skóry stóp w Szczecinie

Problem nadmiernie suchych stóp dotyka wielu ludzi. Przeprowadzone badania potwierdziły, iż kończyny dolne szczególnie narażone są na zaburzenia pracy układu tętniczego i żylnego. Konsekwencją takiego stanu jest uszkodzenie wegetatywnych układów zakończeń nerwowych gruczołów łojowych jak również potowych. Wtedy poszczególne warstwy skóry nie otrzymują odpowiedniej ilości płynów, co skutkuje wysuszeniem. Suchy naskórek ma barwę żółtą, a nawet może przybrać odcień brudnoszary. Jego forma może być zarówno spójna, jak i zupełnie krucha.
 
Jakie są przyczyny suchej skóry stóp?
 
Nadmierną suchość i zrogowacenie naskórka może powodować dopasowanie nieodpowiedniego obuwia. Zbyt często nasze buty mają zbyt twardą podeszwę. Wywołuje ona nadmierny ucisk tak jak przy długotrwałym staniu, bądź tarcie prowadzące do nadmiernego podrażnienia. Zaburzenia równowagi hormonalnej dodatkowo wpływają na negatywny stan skóry naszych stóp. Kolejną przeszkodą w utrzymaniu prawidłowej kondycji naskórka są choroby: cukrzyca, otyłość czy zaburzenia pracy wątroby i nerek. Dieta uboga w składniki mineralne i witaminy powoduje awitaminozę. Pociąga to za sobą kolejny efekt w postaci złej fizjologii skóry i przyspieszenia procesu rogowacenia. 
 
Jak poradzić sobie z problemem?
 
Oczywiście trzeba umówić się na wizytę do specjalisty, którym jest podolog. W gabinecie podologicznym zawsze na początku, przed rozpoczęciem zabiegu, przeprowadza się wnikliwy wywiad w celu ustalenia obwodowych przyczyn suchości skóry stóp. Po zasięgnięciu najważniejszych informacji można przejść do meritum - zabiegu. Rozpoczyna się on od zmiękczenia naskórka płynami nawilżającymi, a następnie można bez przeszkód usunąć zrogowaciały naskórek. Zawsze należy likwidować go zgodnie z przebiegiem linii papilarnych. Cały proces przeprowadzamy przy pomocy sterylnych frezów ścierających. Zabieg kończymy wsmarowując odpowiedni preparat natłuszczający, który przywraca optymalny poziom nawilżenia. Wszystkie gabinety podologiczne w Szczecinie oferują takie zabiegi, dlatego już teraz warto zadbać o nasze stopy.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)