czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Warszawie

Leczenie suchej skóry stóp w Warszawie

Suchość skory jest problemem, z którym musi konfrontować się wiele osób w różnym okresie swojego życia. Symptomami tego schorzenia są łuszczenie, pękanie naskórka oraz świąd. Bardzo ważną oznaką wspomnianego schorzenia jest mocno nienaturalny kolor naskórka. Wspomniany naskórek może bowiem mieć różne odcienie koloru żółtego lub niepokojącą brudnoszarą barwę. Tak jak każde inne schorzenie, suchość skóry stóp może występować z różną intensywnością. W ekstremalnych sytuacjach pojawiają się tak zwane rozpadliny, które mogą powodować niebezpieczny dla całego organizmu stan zapalny. Miejscami, w których suchość skory jest najłatwiej dostrzegalna, są pięta, palce u stóp oraz zewnętrzna krawędź stopy.
 
Na co powinien zwrócić uwagę lekarz podejmujący się diagnozy stanu skóry stóp?
 
Dobry podolog przed ustaleniem diagnozy powinien wygospodarować czas na wyczerpujący wywiad z pacjentem, w którym zostaną nakreślone możliwe przyczyny wystąpienia wspomnianego problemu. W przypadku, gdy suchość skóry stóp nie jest zdeterminowana żadnymi czynnikami środowiskowymi, a uwarunkowana jest schorzeniem układowym, konieczne jest skierowanie pacjenta do stosowanego specjalisty. Lekarz specjalizujący się w podologii może zapewnić nieocenioną pomoc w usuwaniu wszelkich zewnętrznych dolegliwości. Może on zaimplementować takie metody terapeutyczne jak na przykład kąpiel parafinowa, masaże tudzież preparaty pielęgnujące skórę stóp.
 
Sposoby pozwalające zapobiec suchości skóry stóp
 
Istnieje mnóstwo sprawdzonych metod na to, aby uniknąć problemów z opisywanym schorzeniem. Przede wszystkim należy wystrzegać się ciasnego i niewygodnego obuwia, które zostało wytworzone z syntetycznych materiałów. Najlepiej jest wkładać buty wykonane ze skóry, która charakteryzuje się dużą przepuszczalnością powietrza. Warto również nosić skarpety uszyte z bawełny, ponieważ chodzenie w nich chroni przed pękaniem skóry. Profilaktyka suchości skóry stop obejmuje również nasz sposób odżywiania. Bardzo ważne jest, aby wkomponować do naszej diety dużą ilość pokarmów bogatych w witaminę A. Aby ustrzec się suchości skóry, ważne jest również zachowanie ostrożności podczas samodzielnego wykonywania pedicure oraz obcinania paznokci u stóp. Czynności te należy wykonywać starannie, wystrzegając się ostrych narzędzi. Co ciekawe, w przypadku pielęgnacji skory pięt niezwykle ważne jest używanie środków charakteryzujących się wysoką zawartością mocznika.
 
Jak wybrać specjalistę, który rozwiąże problem suchej skory stop?
 
Jak widać, wspomniane schorzenie jest złożonym problemem. Warszawa jest miastem, gdzie mieści się wiele gabinetów podologicznych i dermatologicznych, których kadra często konfrontuje się z tym zagadnieniem w swojej praktyce lekarskiej. Wybierając odpowiedniego lekarza, warto zwrócić uwagę na opinie poprzednich pacjentów oraz sposób, w jaki zwraca się on do gości gabinetu.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)