czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Białymstoku

Leczenie wrastających paznokci w Białymstoku

Wrastające paznokcie, to częsty problem, jeśli chodzi o choroby podologiczne. Na szczęście istnieją środki, dzięki którym można szybko usuwać ten problem, bez konieczności stosowania zaawansowanych zabiegów natury chirurgicznej. 

Wrastające paznokcie czyli...?

Wrastające paznokcie, to jak sama nazwa wskazuje... wrastające paznokcie. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wrastają one bezpośrednio w skórę, co wiąże się z powstaniem specyficznego zapalenia i jednocześnie stanu podwijania i skręcania się paznokcia.

Brak reakcji ze strony osoby chorej, wiąże się ze wzrostem stanu zapalnego, pojawieniem się silnego uczulenia na dotyk i w konsekwencji - silnego bólu, który ma miejsce szczególnie podczas poruszania się. Stan ten może być na tyle silny, że z biegiem czasu doprowadzić on może to braku możliwości jakiegokolwiek poruszania się.

Dlaczego paznokcie wrastają w palce?

Istnieje mnóstwo przyczyn, które powodują powstanie stanu zapalnego i jednocześnie wrastania paznokcia w głąb skóry. Najpopularniejsze z nich to:

1. Nieodpowiednie obuwie. Najczęstszym powodem powstania wrastających paznokci, jest nieodpowiednie obuwie. Powodem są tu buty, które najczęściej są zbyt wąskie i posiadają zbyt wysoki obcas. W ten sposób, paznokieć sam jest zbyt obciążony zbyt mocno, co wymusza na nim wrastanie w głąb skóry. 

2. Nieodpowiednia pielęgnacja paznokci. Zjawisko wrastających paznokci ma miejsce również wtedy, gdy nieodpowiednio je pielęgnujemy, czyli również obcinamy. Dotyczy to głównie sytuacji, gdy nieodpowiednio przycinamy boczne elementy płytek paznokci.

3. Problem z wrastającymi paznokciami może mieć miejsce również wtedy, gdy mamy do czynienia z nieodpowiednio wykonanymi zabiegami, mającymi na celu ich eliminację. Z biegiem czasu może się więc okazać, że problem po prostu powrócił i trzeba będzie jeszcze raz z nim zawalczyć.

4. Bardzo często spotykaną sytuacją przy wrastaniu paznokci, jest nieodpowiednia profilaktyka po dobrze wykonanym zabiegu. Nawet jeśli zabieg został wykonany prawidłowo, to zawsze musimy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Jeśli o niej zapomnimy, to najprawdopodobniej problem ten wróci i to ze znacznie zwielokrotnioną siłą.

5. Problem wrastających paznokci, często pojawia się również wtedy, gdy mamy do czynienia z różnymi deformacjami i zaburzeniami genetycznymi. Jednak to podłoże choroby, występuje stosunkowo najrzadziej.

Kiedy najlepiej zgłosić się do specjalisty?

Leczenie i usuwanie wrastających paznokci, to domena lekarzy podologów. Niemniej, w przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów z paznokciami (np coraz silniejszy, trwały ból w ich okolicach), należy bezwzględnie wybrać się na konsultację do podologa.

Jeśli zaniedbamy pierwsze oznaki choroby, to możemy mieć pewność, że po pewnym czasie problem pojawi się z jeszcze większą siłą. W niektórych przypadkach, możemy mieć ograniczoną możliwość poruszania się.

Prognoza lekarska

Leczenie wrastających paznokci Białystok to nie wszystko. Samo usunięcie patologicznego paznokcia nic nam nie daje, gdyż ze względu na jego strukturę problem może jeszcze wrócić. Dlatego w leczeniu równie ważna jest profilaktyka. Zwłaszcza, że jej czas determinowany jest przez okres odrastania paznokcia.

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Leczenie wrastających paznokci, może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich, to zastosowanie specjalnych klamr, których zadaniem jest odpowiednie podtrzymanie konstrukcji paznokcia. Założenie ich na paznokcie, zwykle przypomina założenie aparatu nazębnego.

Warto dodać, że stosowanie klamr jest całkowicie bezbolesne. Podobnie zresztą jak ich nakładanie. Warto dodać, że często dolegliwości bólowe mijają zaraz po nałożeniu klamr, co z pewnością jest dużą ulgą dla pacjenta.

Drugą, znacznie ciekawszą metodą, jest zastosowanie tak zwanej kostki Arkady. Jest to metoda nowoczesna, która jest praktykowana dopiero od 2009 roku. Niemniej jest ona stale unowocześniania, co sprawia, że dzięki niej podolodzy odnoszą największe sukcesy w walce z wrastającymi paznokciami.

Leczenie wrastających paznokci Białystok - jak długo trwa terapia?

Leczenie wrastających paznokci, to często bardzo skomplikowany proces. Owszem, przy zastosowaniu najnowszych i najbardziej zaawansowanych metod, czas leczenia może trwać naprawdę krótko. Jednak w większości przypadków, potrzebne jest co najmniej kilka tygodni.

Wszystko zależy od stopnia nasilenia choroby. Dlatego tak istotne znaczenie ma to, czy odpowiednio szybko zgłosiliśmy się do specjalisty- podologa, bądź lekarza dermatologa. Dlatego, jeśli zależy nam na możliwie najszybszym wyleczeniu, musimy pamiętać o tym, by jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Podsumowanie

Leczenie wrastających paznokci Białystok, to proces który daje nam możliwość stuprocentowego wyleczenia. Niestety nie zawsze wyleczenie jest możliwe od razu. Jedynie w przypadku metody Arkady jest to możliwe nawet w trzydzieści minut. Niemniej i tak po założeniu klamr bądź zastosowaniu Arkady, pacjent od razu odczuwa ogólną poprawę. Znika również ból.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)