czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Koszalinie

Leczenie wrastających paznokci w Koszalinie

Wrastające paznokcie to bolesny i uciążliwy problem, dlatego warto jak najszybciej udać się do specjalisty.

Skąd bierze się problem wrastających paznokci?

Problem z wrastającymi paznokciami może mieć wiele przyczyn. Począwszy od uwarunkowań genetycznych, a skończywszy na deformacjach ortopedycznych. Do tego noszenie niewłaściwego obuwia także może spowodować problem z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami. Należy pamiętać, że noszenie butów z wysokim obcasem, oraz takich, które są za wąskie w palcach, może skutkować boleśnie wrastającym paznokciem. Dlatego też nośmy na co dzień wygodne buty, z naturalnej skóry, a gdy chcemy już założyć szpilki z wąskim noskiem, róbmy to tylko na wyjątkowe okazje. Do tego do problemów z wrastającymi paznokciami może przyczynić się ich nieprawidłowe obcinanie, czy wycinanie boków płytek paznokciowych. Nie bez znaczenia jest nadmierna suchość, ale również potliwość stopy.

Warto pamiętać, by jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, jeśli mamy problem z wrastającymi postaciami. Nie da się ukryć, że ta bolesna dolegliwość lubi wracać. Im szybciej się z nią uporamy, tym lepiej dla naszego zdrowia i komfortu.

Ból przy wrastającym paznokciu

Wrastające paznokcie uszkadzają strukturę skóry, przez co staje się ona nadwrażliwa na dotyk. Zazwyczaj wrastającemu paznokciowi towarzyszy zaczerwienienie oraz ból nasilający się w czasie chodzenia. Jest on na tyle silny, że może utrudniać nasze codzienne czynności. Do tego, jeśli nie zgłosimy się szybko do specjalisty nasz problem może się zaostrzyć, a także doprowadzimy do stanu zapalnego.

Zgłośmy się do specjalisty podologa, od razu! Nie czekajmy na duży dyskomfort bólowy!

Wrastający paznokieć- co zrobi podolog?

Bardzo często przy problemach z wrastającym paznokciem zalecane jest jego usunięcie, jednak są także inne rozwiązania — równie pomocne, a mniej inwazyjne. Do wyboru mamy między innymi specjalistyczne klamry ortonyksyjne, które korygują wzrost paznokcia. Istnieje także metoda Arkady, dzięki której błyskawicznie możemy pozbyć się problemu z wrastającym paznokciem.

Leczenie wrastających paznokci należy powierzyć doświadczonemu specjaliście. By znaleźć dobrego podologa wystarczy poszukać bazy podologów w naszej okolicy na przykład wpisując do wyszukiwarki: lekarz podolog koszalin albo leczenie wrastających paznokci Koszalin. Do tego zainteresujmy się dokładnie jakie opinie ma wybrany przez nas podolog. W ten sposób unikniemy stresu i wybierzemy najlepszą osobę z możliwych.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)