Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Krakowie

Leczenie wrastających paznokci w Krakowie

Nie da się ukryć, że każdy z nas powinien dbać o swoje stopy oraz paznokcie. Odpowiednie obuwie, właściwa pielęgnacja to podstawa pięknych i zdrowych. Niestety, bardzo łatwo doprowadzić do ich różnych schorzeń - odcisków, nagietków, pękających pięt, modzeli. Do najpopularniejszych i najłatwiejszych do zachorowania są wrastające i wkręcające się paznokcie. 

Najczęściej koryguje się to chirurgicznie, ale nie jest to konieczne. Nasz profesjonalny oraz doświadczony podolog zrobi to bez ingerencji chirurgicznej. Jak? Otóż dzięki klamrom ortonyksyjnym, które potrafią trwale skorygować wzrost paznokcia. Należą do tak zwanej metody Arkady, która pomogła już wielu pacjentom, którzy już stracili nadzieję. 

Czym są wrastające paznokcie? Tak dzieje się, gdy płytka paznokcia wrasta boleśnie w skórę i uszkadza jej strukturę, zwiększając tym samym wrażliwość na dotyk. Wtedy paznokieć zaczyna nieestetycznie rosnąć na boki lub zakrzywiać się bądź podwijać płytkę paznokcia. Skóra naokoło przybiera czerwony kolor. To jednak nie wszystko - najgorszy jest ból, który pojawia się podczas chodzenia. Jest tak duży, że nie można go zbagatelizować, gdyż uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Próby bagatelizowania prowadzą tylko do zwiększenia bólu, który może doprowadzić nawet do stanu zapalnego. 

Jakie są przyczyny powstawania wrastających i wkręcających się paznokci? Jest ich niestety tak dużo, że łatwo doprowadzić do takiego stanu, jeśli się nie uważa i nie dba o swoje stopy i przede wszystkim palce u stóp. Do przyczyn takich schorzeń należą: nadmierna suchość bądź odwrotnie - potliwość skóry na stopach, deformacje ortopedyczne, uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowe obcinanie paznokci (na przykład zbyt głęboko), niewłaściwie przeprowadzony zabieg chirurgiczny wrastających paznokci bądź brak odpowiedniej profilaktyki po zabiegu chirurgicznym wrastających paznokci. Niestety ten problem często powraca po pierwszym razie ze zwielokrotnioną siłą. To nie wszystko, gdyż nawet niewłaściwe obuwie może doprowadzić do wrastających czy wkręcających się paznokci - jeśli jest zbyt wysoki obcas lub buty są zbyt wąskie w palcach.

Jeśli tylko zauważymy, że coś niedobrego dzieje się z naszymi paznokciami, należy od razu umówić się na wizytę w gabinecie podologicznym. Jeśli ból lub dyskomfort podczas chodzenia będzie się utrzymywał, może to doprowadzić do niemożności chodzenia. 

Zgłosiliśmy się na wizytę. Co dalej? Najczęściej wrastający paznokieć się całkowicie usuwa. W naszym gabinecie jest możliwość leczenia chorego paznokcia w sposób całkowicie nieinwazyjny. Fantastycznym rozwiązaniem są dobierane indywidualnie pod każdego pacjenta specjalistyczne klamry ortonyksyjne. Umożliwiają one właściwe i co najważniejsze - trwałe - skorygowanie wzrostu paznokcia. Ta metoda jest o tyle zalecana, gdyż zapobiega pojawieniu się tego problemu w przyszłości. Równie rekomendowaną metodą leczenia wrastających paznokci jest metoda związana z użyciem kostki Arkady. Jest ona bardzo szybka i bezbolesna. Korzysta się z niej od 2009 roku i pacjenci, u których decydowano się na jej użycie, są bardzo zadowoleni.

Klamry na wrastające paznokcie, czyli tak zwane klamry ortonyksyjne są uważane za najlepszą dostępną metodę korekcji wrastających lub wkręcających się paznokci u stóp. Klamry ortonyksyjne działają na takiej samej zasadzie, co aparat ortodontyczny, który zakłada się na zęby. Analogicznie do aparatu klamry mają za zadanie wyprostować paznokcie oraz często przywrócić ich odpowiedni kierunek wzrostu. Cały zabieg polegający na założeniu takiej klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny i bardzo szybki. Co więcej, skuteczne niwelowanie bólu. Dyskomfort związany z bólem ustępuje często już po pierwszym założeniu klamry na paznokieć, na co zwracają uwagę użytkownicy takiej klamry ortonyksyjnej. Co najważniejsze jednak - te klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Nie utrudniają zarówno chodzenia, jak i uprawiania różnych sportów - niezależnie od tego, czy chodzi o bieganie, czy jazdę na rolkach.

Czas całej terapii jest uzależniony od rozwoju wrastającego paznokcia. Z tego względu tak ważne jest jak najszybsze zgłoszenie się do podologa, gdyż w momencie, gdy ktoś z tym zwleka, jego leczenie może potrwać nawet do kilku miesięcy. Najczęściej jednak wystarczy kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy decydujemy się na leczenie metodą kostki Arkady. Im bardziej skomplikowana i rozwinięta sytuacja, tym terapia się wydłuży. Wpływają na to między innymi: stopień deformacji płytki paznokciowej oraz rodzaj wykonywanych wcześniej zabiegów. Czas wrastania paznokcia także ma na to duży wpływ. Ważne jest, żeby po zabiegu przychodzić na kontrolne wizyty. Czasem potrzebne są bowiem zabiegi korekcyjne, gdyż nie wszystko poszło tak jak powinno.

Nie wpisuj w wyszukiwarkę "Leczenie wrastających paznokci Kraków", tylko poznaj naszych specjalistów, dzięki którym będziesz miał zdrowe i piękne paznokcie:

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)