czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Lublinie

Leczenie wrastających paznokci w Lublinie

Wrastające paznokcie to problem wielu osób. Źródłem tej bolesnej dolegliwości jest rozrastanie się płytki paznokcia na boki lub zakrzywianie i podwijania się. Struktura paznokcia podczas wrastania w skórę ulega uszkodzeniu. Oprócz dolegliwości bólowych, jest to również mało estetyczne. Wokół paznokcia powstają liczne zaczerwienienia. Leczenie powinno nastąpić po rozpoznaniu pierwszych objawów. W innym przypadku ból może nabierać na sile oraz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Nieleczone schorzenie może również spowodować stan zapalny. 
 
Jakie są przyczyny wrastających paznokci?
 
Wrastanie płytki paznokcia może wystąpić z wielu różnych przyczyn. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku pacjenta. Do najczęstszych źródeł dolegliwości należą m.in. zbyt ciasne obuwie, zbyt wysokie buty, samodzielne wycinanie boków paznokcia, potliwość lub przesuszanie stóp, deformacje ortopedyczne, błędy podczas wycinania chirurgicznego paznokcia, brak opieki specjalisty po chirurgicznym usuwaniu paznokcia, geny. Sposób leczenia dobierany jest przez specjalistę podologa adekwatnie do źródła problemu.
 
Jak pozbyć się problemu wrastających paznokci?
 
Do wykwalifikowanego podologa należy zgłosić się natychmiast po rozwiązaniu pierwszych objawów wrastających paznokci. Zbyt długie czekanie może przynieść wiele problemów m.in. stany zapalne. Najczęstszą metodą pozbycia się problemu, jest całkowite usunięcie paznokcia. Dla osób, które nie chcą zdecydować się na ten krok, dostępne są również mniej inwazyjne metody leczenia. Pierwszą z nich jest założenie klamry ortonyksyjnej na wrastający paznokieć. Powoduje ona korekcję wzrostu paznokcia. Ich działanie jest zbliżone do aparatu ortodontycznego. Założenie klamry jest całkowicie bezbolesne. Nie utrudnia ona codziennego funkcjonowania, a nawet niweluje objawy bólowe spowodowane wrastaniem paznokcia. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się problemu - może zdarzyć się tak, że dolegliwość już nigdy nie powróci. Drugą metodą jest kostka Arkady. Jest to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale również bezbolesne, skuteczne i bezinwazyjne. Możesz pozbyć się wrastającego paznokcia nawet w 30 minut.
 
Ile trwa leczenie wrastającego paznokcia?
 
Czas terapii w przypadku wrastających paznokci zależy od stopnia skomplikowania danego przypadku. Duże znaczenie ma również czas jaki upłynął od pojawienia się pierwszych dolegliwości bólowych, do momentu zgłoszenia się do specjalisty. Im dłużej zwlekaliśmy, tym większa ilość zabiegów może być niezbędna. Często po dokonaniu zabiegów niezbędne są regularne wizyty u specjalisty. Tylko stała opieka podologa zagwarantuje nam skuteczne usunięcie problemu.
 
Gdzie znaleźć odpowiedniego specjalistę?
 
Zabiegi usuwania wrastających paznokci przeprowadzane są przez wykwalifikowanych podologów. W mieście Lublin funkcjonuje wiele cenionych gabinetów podologicznych. Zapoznaj się z opiniami wystawionymi przez pacjentów i wybierz specjalistę odpowiedniego dla siebie. Możesz dokonać rejestracji bez wychodzenia z domu - wystarczy kontakt telefoniczny lub internetowy.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)