czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Olsztynie

Leczenie wrastających paznokci w Olsztynie

Wrastające paznokcie, to wciąż ogromny problem u wielu osób. Problemy z jego wzrostem, często są usuwane za pomocą zabiegów chirurgicznych. Na szczęście dzięki wprowadzeniu nowoczesnych klamr ortonyksyjnych, możliwe jest trwałe kontrolowanie wzrostu paznokcia. Co więcej, dzisiejsza technologia pozwala na szybkie (bo podczas jednej wizyty) usunięcie kłopotów z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami.

Wrastające paznokcie - geneza schorzenia

Nieodpowiednio pielęgnowane paznokcie, mają ciągłą tendencję do wrastania w skórę. Z biegiem czasu coraz bardziej wgłębiają się one w palce a następnie - wykrzywiają i wrastają pod siebie. To z kolei wiąże się z powstaniem specyficznego stanu zapalnego, który wiąże się z silnym bólem i niejednokrotnie utrudnionym chodzeniem. 

Bagatelizowanie tego stanu, wiąże się często z jeszcze większym bólem a nawet w niektórych przypadkach - z bardzo utrudnionym, lub wręcz niemożliwym poruszaniem się.

Dlaczego problemy z wrastającymi paznokciami obejmują coraz szerszą grupę ludzi?

Leczenie wrastających paznokci Olsztyn, obejmuje coraz większą grupę ludzi. Nic w tym dziwnego, gdyż istnieje wiele przyczyn, odpowiedzialnych za to schorzenie. Oto najczęściej spotykane z nich.

1. Nieprawidłowe obuwie. Za wrastanie paznokci, bardzo często odpowiedzialne jest nieprawidłowe i źle dobrane obuwie. Powodem jest często zbyt wysoki obcas i zbyt wąskie obuwie. Taki układ buta sprawia, że na przednią część stopy (w tym też paznokcie), oddziałują bardzo duże siły.

2. Za powstawanie schorzenia wrastających paznokci, często odpowiedzialna jest zła pielęgnacja stóp a konkretnie - samych paznokci. Szczególnie jeśli podczas ich obcinania koncentrujemy się wyłącznie na bokach obcinanych płytek. Wtedy źle uformowany paznokieć, bardzo często wrasta si w skórę.

3. Rzadziej spotykaną przyczyną powstawania tego schorzenia jest nadmierna potliwość, bądź tez zbytnia suchość skóry stóp.

4. Za powstawanie wrastających paznokci, często odpowiada źle przeprowadzony zabieg ich skrócenia. Błędy chirurgiczne bardzo często są odpowiedzialne za powstawanie bądź też nawrót schorzenia. W wielu przypadkach, nawet prawidłowo wykonany zabieg, może wiązać się z wieloma komplikacjami, szczególnie gdy nie prowadzimy po nim odpowiedniej profilaktyki.

5. Dość rzadko spotykaną przyczyną powstawania schorzeń wrastających paznokci, są tak zwane uwarunkowania genetyczne. Przyczyna ta jest zwykle bardzo rzadka i definiowana wśród niewielkiego procenta osób chorych.

Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie?

Leczenie wrastających paznokci Olsztyn, nie może być odsuwane w nieskończoność. Leczeniem tego typu zmian chorobowych, najczęściej zajmuje się podolog. W niektórych i najcięższych przypadkach, może być konieczne wsparcie ze strony wykwalifikowanego chirurga.

Leczenie tego typu przypadków, powinno rozpocząć się możliwie najszybciej od momentu rozpoznania pierwszych objawów choroby. Jeśli np zauważyliśmy na powierzchni swoich palców charakterystyczne zaczerwienienia, warto już wtedy odwiedzić podologa.

Wizyta jest konieczna już wtedy, gdy zaczynamy odczuwać ból w okolicach naszych paznokci. Nawet jeśli pojawiające się objawy nie są bezpośrednią przyczyną wrastających paznokci to i tak mogą być powodem wielu innych, niebezpiecznych schorzeń (takich jak np grzybica).

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Leczenie wrastających paznokci, bardzo często polega na ich fizycznym skróceniu. Jednak nie oznacza to, że jest to jedyna stosowana przez podologów metoda. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalistycznych klamr, które są indywidualnie dobrane do konkretnego paznokcia i jednocześnie korygują jego wzrost.

Coraz śmielej na rynek usług podologicznych wkracza tak zwana metoda Arkady. O jej metodologię, jak również specyfikę, warto zapytać wykwalifikowanego specjalistę - podologa.

Klamry - czym są?

Tak jak już wspomnieliśmy, bardzo często wybieraną metodą "prostowania" paznokci są specjalne klamry. Ich zadaniem jest odpowiednie ukierunkowanie paznokcia. W ten sposób, nawet wykrzywiony i wrastający w skórę paznokieć, może być z biegiem czasu wyprostowany. Zalety tej metody, to przede wszystkim bezbolesne ich nakładanie a także - bezproblemowe noszenie. Na co dzień nie wpływają one w żadnym wypadku na komfort chodzenia.

Kostka Arkady - na czym polega ta metoda?

Kostka Arkady, to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia tego typu schorzeń. Pierwszy tego typu zabieg został wykonany już w 2009 roku, co czyni ta metodę bardzo młodą.

Zaletą tej metody jest to, że leczenie za jej pomocą trwa bardzo krótko (około 30 minut). Ponadto jest ono bezbolesne. Paznokieć leczony za pomocą tej metody, można od razu ozdabiać, bez ryzyka negatywnego wpływu na proces leczenia.

Jak długo trwa proces leczenia?

Leczenie wrastających paznokci Olsztyn zwykle trwa tym dłużej, im dłużej bagatelizowaliśmy problem wrastających stóp. W niektórych przypadkach może ono trwać nawet i kilka miesięcy. Trudno jednoznacznie wskazać optymalny czas leczenia, choć zwykle w przypadku metody Arkady i klamr przebiega ono stosunkowo najszybciej. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)