czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Opolu

Leczenie wrastających paznokci w Opolu

Wrastające paznokcie stanowią dolegliwość wywołaną noszeniem zbyt ciasnego obuwia lub niekompetentnie przeprowadzanymi czynnościami pielęgnacyjnymi, jak obcinanie paznokci. Ignorowanie problemu, jakim jest wrastający paznokieć może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego warto zapobiegać występowaniu podobnego problemu, a w razie jego pojawienia się bezzwłocznie zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Przyczyny wrastania paznokci

Wrastanie lub wkręcanie się paznokci może być skutkiem wielu czynników, niekorzystnie wpływających na stopę i paznokcie. Kluczową kwestią jest optymalne dobieranie obuwia - buty zbyt wąskie w palcach oraz za małe i wywołujące nadmierny ucisk mogą powodować wrastanie paznokci.

Ponadto wśród przyczyn tej przypadłości można wymienić nieprawidłowo przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne - regularne obcinanie boków płytki paznokcia powoduje jej rozrastanie oraz wbijanie w skórę. Paznokcie, szczególnie u stóp powinny być obcinane na prosto, bez efektu zaokrąglenia.

Uwarunkowania genetyczne stanowią przyczynę wrastania paznokci niezależną od wpływu pacjenta - mając świadomość podobnych obciążeń warto dbać o profilaktykę swoich stóp i paznokci, zapobiegając ich wrastaniu.

Wrastanie paznokcia bywa również skutkiem źle przeprowadzonego zabiegu korygującego paznokieć, który już kiedyś przysparzał podobnych problemów. Brak odpowiedniej profilaktyki po zabiegu także wywołuje jego nawracanie, często w dużo większym stopniu niż miało to miejsce poprzednim razem. 

Wrastający paznokieć - charakterystyczne objawy

Wrastanie paznokcia oznacza rozrost płytki paznokciowej w nieodpowiednim kierunku - paznokieć zaczyna rosnąć na boki lub zakrzywiać oraz zawijać się, zaczynając wrastać w skórę. 

Proces ten początkowo może przebiegać bez objawów, z czasem jednak zaczyna pojawiać się miejscowy ból oraz zaczerwienienie. Dolegliwości bólowe stopniowo coraz bardziej się nasilają, utrudniając codzienne funkcjonowanie - dyskomfort podczas chodzenia stanowi bowiem wyjątkowo uciążliwą przypadłość. 

Na tym etapie rozwoju dolegliwości, jaką jest wrastający paznokieć warto udać się do specjalisty, który zdiagnozuje problem oraz zastosuje odpowiednie metody lecznicze, przywracając komfort chodzenia i niwelując przyczynę dolegliwości.

Specjalista od stóp - jak znaleźć?

Profesjonalne gabinety podologiczne proponują w swojej ofercie szeroką gamę usług, adresowanych do osób chcących zadbać o swoje stopy - sugerują zarówno profilaktyczne wizyty, mające na celu podniesienie estetyki stóp, jak i wizyty o charakterze diagnostycznym oraz terapeutycznym.

Profesjonalną ocenę stanu stóp oraz stworzenie planu leczenia ewentualnych dolegliwości przeprowadza podolog - specjalista posiadający wiedzę o zdrowych stopach oraz występujących w ich obrębie patologiach. Znając możliwości leczenia wszelkich zaburzeń stanu stóp, podolog może okazać się nieocenionym ratunkiem w przypadku wrastających paznokci.

Wyposażenie gabinetu podologicznego zapewnia możliwość przeprowadzania niezbędnych zabiegów, a z uwagi na nowoczesność aparatury coraz częściej wykorzystywanymi metodami są nieinwazyjne sposoby leczenia, odnoszące się także do problemu wrastających paznokci. 

Leczenie wrastających paznokci

Istnieje wiele rozwiązań, które podolog może zaproponować pacjentowi cierpiącemu na wrastające paznokcie. Wybór metody leczenia uzależniony jest od przeprowadzonego wywiadu oraz gruntownej oceny indywidualnego stanu stóp. 

Wśród metod terapii wrastających paznokci najbardziej interwencyjną jest zabieg mający na celu usunięcie paznokcia.

Nowoczesne gabinety podologiczne oferują jednak również mniej inwazyjne metody, które są skutkiem postępu technologicznego i także cechują się wysoką skutecznością.

Klamry ortonyksyjne mają na celu skorygowanie wzrostu paznokcia - dobierane są indywidualnie do konkretnego problemu i stosowane są w celu przywrócenia prawidłowego kierunku wzrostu paznokcia. Klamry niwelują ból wywołany wrastaniem paznokcia w skórę oraz, co ważne, nie powodują dyskomfortu podczas chodzenia i wykonywania codziennych czynności. Ponadto ich aplikacja jest bezbolesna - wydaje się więc, że wspomniane klamry stanowią wyjątkowo adekwatne i zachęcające rozwiązanie.

Kostka Arkady to najnowocześniejsze urządzenie, stosowane do korekcji wzrostu wrastającego i wkręcającego się paznokcia. Stanowi nieinwazyjną metodę cechującą się wysoką skutecznością. Ulga odczuwalna natychmiast po wykonaniu zabiegu wspomnianą kostką oraz estetyczny efekt wizualny stanowią zalety omawianej metody. Warto zaznaczyć, że zabiegi wykonywane kostką Arkady wymagają specjalistycznego przygotowania i mogą być wykonywane wyłącznie w gabinetach chirurgicznych oraz podologicznych. 

Leczenie wrastających paznokci Opole

Wydaje się, że każde miasto powinno być wyposażone w gabinet podologiczny - specyfika leczonych tam dolegliwości oraz niezbędność obecności specjalistów, jakim są podolodzy sprawia, że otwieranych jest coraz więcej specjalistycznych gabinetów, wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)