czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Poznaniu

Leczenie wrastających paznokci w Poznaniu

Wrastające paznokcie to nie tylko problem estetyczny, ale i powodujący silny ból oraz dyskomfort podczas noszenia obuwia o wąskich noskach. My potrafimy mu jednak zaradzić - działamy w mieście Poznań i pomagamy naszym pacjentom uporać się z wrastaniem paznokci.
 
Działamy w oparciu o metodę stosowania Arkady, dzięki czemu wrastające i wkręcające się paznokcie leczymy bez interwencji chirurgicznej. 
 
Czym są wrastające paznokcie?
 
Zdarza się, że płytka paznokcia u stopy zaczyna wrastać w skórę i uszkadzać jej strukturę. Palec i okolice paznokcia stają się bolesne. Jest to znak, że paznokieć rośnie nieprawidłowo - rozrasta się na boki, zakrzywia i podwija. Palec często staje się zaczerwieniony, a w zaawansowanych stadiach dolegliwości chodzenie może stać się niemożliwe. 
 
Przyczyny wrastania paznokci
 
Wrastające paznokcie są spowodowane kilkoma czynnikami. Oto one:
 
- noszenie obuwia na zbyt wysokim obcasie lub o zbyt wąskich noskach,
- przesuszenie skóry stóp lub jej nadpotliwość,
- obcinanie paznokci "na okrągło",
- nieprawidłowo przeprowadzony zabieg chirurgiczny usunięcia wrastającego paznokcia,
- brak profilaktyki pooperacyjnej,
- deformacja ortopedyczna,
- skłonności genetyczne.
 
Leczenie u podologa
 
Jako jedyni oferujemy w Poznaniu leczenie wrastających paznokci, dzięki któremu dolegliwości bólowe znikają od razu. Zalecamy, by zgłaszać się do nas jak najszybciej - od razu, gdy pojawi się jakikolwiek ból lub dyskomfort.
 
Problem rozwiązany w 30 minut
 
W zależności od stanu paznokcia i stopnia zaawansowania choroby, możemy zaproponować różne metody leczenia. Większości pacjentów polecamy bezinwazyjną kostkę Arkady, dzięki której wkręcający się lub wrastający paznokieć jest wyleczony w ciągu pół godziny. Metoda o innowacyjnym charakterze przynosi natychmiastową ulgę i nadaje stopie zdrowy, estetyczny wygląd. Panie mogą dodatkowo skorzystać z rekonstrukcji paznokcia połączonej z malowaniem i zdobieniem płytki.
 
Metodę Arkady wykorzystujemy w Polsce od 2009 roku i do tej pory przeprowadziliśmy ponad 1000 zabiegów. Czas trwania jednej wizyty wynosi około 30 minut, jednak pełne leczenie może zająć niekiedy nawet kilka miesięcy. Im szybciej pacjent zgłosi się do nas, tym leczenie jest krótsze i przynosi lepsze efekty. Jeśli stadium wrastania paznokcia jest zaawansowane, może pojawić się konieczność przeprowadzenia dodatkowych zabiegów korygujących jego kształt i kierunek wzrostu. Jest to częste, jeśli paznokieć wrastał od wielu lat i w tym czasie nie był prawidłowo leczony.
 
Wizyty kontrolne
 
Pacjenci, którzy zgłoszą się do nas od razu po pojawieniu się problemu wrastającego paznokcia, z reguły po jednym zabiegu nie potrzebują dalszego leczenia. Bardziej skomplikowane przypadki wiążą się natomiast z pojawianiem się na wizytach kontrolnych raz na cztery tygodnie, by prawidłowo przeprowadzić profilaktykę pozabiegową i zareagować na ponowne pojawianie się niepokojących zmian. Po ostatniej wizycie kontrolnej problem bolącego palca stopy i nieestetycznego wyglądu paznokcia zniknie raz na zawsze.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)