czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Radomiu

Leczenie wrastających paznokci w Radomiu

Wrastające paznokcie potrafią bardzo mocno uprzykrzyć życie. Na początku odczuwany jest lekki dyskomfort, ale z czasem ból rośnie i rozwija się poważny stan zapalny, który bardzo utrudnia chodzenie i ma negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Dlatego problemu wrastających paznokci należy się pozbyć najszybciej jak to możliwe.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Przyczyn wrastania paznokci może być wiele. Do najczęściej spotykanych należy noszenie źle dobranego obuwia, nieprawidłowe obcinanie paznokci (szczególnie regularne wycinanie ich boków, co powoduje złe odrastanie paznokcia), problemy z regulacją cieplną skóry stóp (nadmierna suchość lub potliwość), źle przeprowadzony zabieg chirurgicznego usunięcia wrastających paznokci (nawrót dolegliwości) czy uwarunkowania genetyczne (niektóre osoby mają naturalne skłonności do wrastania paznokci). Wrastanie paznokci może być powodowane przez wady w budowie palców stóp (różnego rodzaju deformacje ortopedyczne).

Jak wygląda leczenie wrastających paznokci?

Kiedyś wrastający paznokieć był usuwany przez chirurga. Obecnie istnieje wiele metod, które bezinwazyjnie pozwalają poradzić sobie z tym problemem. W celu skorygowania wzrostu paznokcia dla każdego pacjenta dobierane są indywidualne, specjalistyczne klamry ortonyksyjne. Ich noszenie jest zazwyczaj konieczne przez kilka tygodni, ale nie powodują one dyskomfortu - można w nich nawet uprawiać sport. Umożliwiają one również wyeliminowanie przyczyn problemu i zapobiegają wrastaniu paznokci w przyszłości. Dobrą i bezinwazyjną metodą jest również tzw. Arkady, która umożliwia pozbycie się problemu w ciągu pół godziny za pomocą specjalnej kostki. Ta metoda jest szczególnie polecana przez kobiety, ponieważ poza skutecznością jej zaletą jest także efekt estetyczny.

Gdzie szukać pomocy?

Leczeniem tej przypadłości zajmują się odpowiednio przeszkolone kosmetyczki lub podolodzy. Z wizytą nie należy zwlekać. Im mocniej wrośnie się paznokieć, tym bardziej nieprzyjemne dolegliwości i dłuższe leczenie. Odwiedź podologa, gdy tylko poczujesz ból lub dyskomfort w okolicy paznokcia. Doświadczonego specjalistę łatwo znajdziesz korzystając z Internetu. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, np. "leczenie wrastających paznokci Radom", a otrzymane wyniki pozwolą właściwy gabinet. Skuteczne leczenie może czasami wymagać kilku wizyt (czasami konieczne jest wykonanie zabiegów korekcyjnych) i regularnych kontroli. Tylko wówczas możesz mieć pewność, że przypadłość nie powróci, a Twoje stopy będą w dobrej kondycji.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)