czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Rzeszowie

Leczenie wrastających paznokci w Rzeszowie

Problem wrastającego paznokcia jest dokuczliwym i często groźnym schorzeniem. Przeważnie wizyta u lekarza i szybka jego interwencja jest konieczna, aby móc sprawnie funkcjonować.
 
Na czym polega schorzenie?
 
Wrastający paznokieć to dolegliwość, która wymaga interwencji, kiedy rośnie on w nieodpowiednim kierunku. Często wygina się na boki, czy też do góry. Najgorsze jednak jest to, że wrasta także w skórę, uszkadzając jej komórki. Efekt jest taki, że palec robi się czerwony, pojawia się obrzęk, jak również silny ból.
 
Co powoduje wrastanie paznokcia?
 
Przyczyn wrastania paznokcia w skórę może być wiele. Wydaje się, że najczęściej jest to efekt noszenia zbyt ciasnego obuwia. Chodzi tu o sytuację, w której palce są nienaturalnie mocno ściśnięte.
 
Ponadto, również obcinanie paznokci u stóp w sposób niedokładny, jeśli jest powtarzane regularnie, może doprowadzić do wrośnięcia paznokcia.
 
Co więcej, również jeśli pacjent ma skórę skłonną do wzmożonego wytwarzania potu lub też wręcz przeciwnie, do nadmiernego wysuszania, ryzyko dolegliwości znacząco wzrasta. Potęgują je również czynniki genetyczne.
 
Jak rozwiązać problem?
 
Rzeszów jest miejscem ,w którym nie brakuje gabinetów podologicznych,a to właśnie specjalista podolog potrafi najlepiej rozwiązać problem wrastającego paznokcia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest chirurgiczne usunięcie całego paznokcia. Niemniej jednak, jest to skomplikowany zabieg, po którym przez dłuższy czas powraca się do pełni zdrowia. 
 
Lepszym rozwiązaniem zdają się nowocześniejsze metody, takie jak klamra ortonyksyjna, której zaletą jest to, iż zapobiega nawrotom problemu wrastającego palca. Podobnie skuteczna metoda Arkady. Jej cechą jest natomiast niewiarygodnie szybkie tempo rozwiązania kłopotu. Cały zabieg trwa czasem nawet nie dłużej jak 30 minut.
 
Ile trzeba czekać na efekty?
 
Jak wspomniano, czas terapii zależy w bardzo dużym stopniu od rodzaju zastosowanej metody. Niemniej jednak, nie bez znaczenia jest z pewnością także stopień zaawansowania schorzenia.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)