czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Sosnowcu

Leczenie wrastających paznokci w Sosnowcu

Wrastające paznokcie to często spotykana dolegliwość, która potrafi przysporzyć pacjentom wielu dolegliwości bólowych. Płytka paznokcia podczas wzrostu może się zakrzywiać lub nadmiernie rozrastać na boki i tym samym uszkadzać skórę. To powoduje wrażliwość na dotyk i ból. Tej dolegliwości towarzyszy zaczerwienienie i często uniemożliwia ona normalne funkcjonowanie, chociażby założenie butów i chodzenie.

Przyczyn tego schorzenia może być wiele od stosowania nieodpowiedniego obuwia, poprzez złe obcinanie paznokci, nadmierną suchość lub potliwość skóry, nieprawidłowy zabieg chirurgiczny, deformacje ortopedyczne czy po prostu uwarunkowania genetyczne. Po zabiegach stosowanych na wrastające paznokcie należy stosować odpowiednią profilaktykę, gdyż problem niestety często nawraca.

Leczenie wrastających paznokci Sosnowiec. Do lekarza podologa, czyli specjalisty w tym zakresie należy zwrócić się gdy tylko wystąpią jakiekolwiek dolegliwości czy objawy wrastających paznokci. Po obejrzeniu i rozpoznaniu specjalista zaproponuje najskuteczniejszy i najlepiej rokujący zabieg pozbycia się problemu. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usunięcie wrastającego paznokcia jednak istnieją również nieinwazyjne metody leczenia tegoż schorzenia.

Klamry ortonyksyjne to jedna z najlepszych metod na korekcję wrastających czy wkręcających się paznokci. Mają one za zadanie skorygować i przywrócić naturalny tor wzrostu paznokcia. Założenie takiej klamry jest bezbolesne a efekty można zaobserwować praktycznie od razu. Nie przeszkadzają one w normalnym funkcjonowaniu. Od razu można zaobserwować zmniejszenie się bólu i zacząć normalnie funkcjonować a także uprawiać sport.

Kolejną innowacyjną metodą radzenia sobie z problemem jest kostka Arkady pozwalająca pozbyć się uporczywego problemu nawet w 30 minut. Leczenie tą metodą przynosi natychmiastową ulgę i nadaje zdrowy wygląd płytce paznokcia. Dodatkowym atutem tej metody jest możliwość malowania czy zdobienia paznokcia szczególnie ważna w przypadku kobiet.

Czas leczenia tej dolegliwości jest uzależniony od rozwoju choroby i w niektórych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. Czas leczenia zależy od stopnia deformacji płytki paznokcia i wykonywanych wcześniej zabiegów oraz jak długo wcześniej paznokcie wrastały w skórę. W niektórych przypadkach konieczne są wizyty kontrolne co kilka tygodni. W trudnych przypadkach może też zaistnieć potrzeba korekcji czy powtórzenia zabiegu. Jednak zazwyczaj problem zostaje rozwiązany na dobre po kilku powtarzających się zabiegach.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)