czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Szczecinie

Leczenie wrastających paznokci w Szczecinie

Osoby, których dotyczy problem wrastających paznokci, dobrze wiedzą, jak wielki ból i dyskomfort może to powodować. Orientują się również często, jakie ich działania doprowadzają do powstania takiego problemu, mimo to jednak nie zawsze można im zapobiec. Kiedy już problem taki się pojawi, bardzo ważne jest, aby go nie bagatelizować, lecz jak najszybciej zareagować. Najrozsądniejszym wyjściem będzie bez wątpienia udanie się do gabinetu, który specjalizuje się w usuwaniu i leczeniu tego rodzaju uporczywych dolegliwości, czyli do gabinetu podologa. 

Niezbędna pomoc

Nie wszyscy wiedzą jeszcze, czym zajmuje się podolog, ale z wolna usługi te stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza w obrębie pewnych grup osób. Z usług podologa warto skorzystać wówczas, gdy stopy atakują problemy, z jakimi nie można łatwo poradzić sobie samodzielnie. Wrastający paznokieć jest bez wątpienia jednym z takich problemów. Istotne jest jednak nie tylko samo udanie się do tego specjalisty, ale też uczynienie tego odpowiednio szybko. Dlaczego?

Wrastające paznokcie (czy też paznokcie wkręcające się) powodują wielki ból oraz dyskomfort i to jest najważniejsza przyczyna, dla której warto niezwłocznie udać się do specjalisty, który problem ten usunie - by odzyskać komfort życia. Poza tym jednak istotną informację stanowi fakt, że im szybciej zacznie się leczyć tę dolegliwość, tym szybciej uda się zniwelować jej skutki, a przy tym mniejsze będą koszty leczenia i liczba wizyt. Lepiej więc rozpocząć kurację jak najszybciej i nie musieć leczyć się długi czas. Co ważne, jeśli zmiany nie są zaawansowane, często udaje się usunąć problem już podczas jednej wizyty i trwa to nie dłużej niż 30 minut. Czasem tylko wymagane są wizyty kontrolne, mające na celu zdiagnozowanie, czy problem znowu się nie pojawia. 

Od czego paznokcie wrastają? 

Wiele jest powodów wrastających paznokci. Niektórzy mają po prostu do tego tendencje, a inni nie, rzadko jednak zdarza się, by paznokcie zaczęły wrastać albo wkręcać się bez powodu. Najczęściej przyczyną jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Warto pamiętać, że w przypadku paznokci u nóg, powinno się obcinać je na prosto. Nie można wycinać boków płytek, bo to właśnie ten zabieg najczęściej powoduje bolesne wrastanie. Do częściej występujących przyczyn tego zjawiska można również zaliczyć częste noszenie obuwia na wysokich obcasach, a także butów, które mają wąskie noski, co powoduje ściskanie palców. Do przyczyn wrastania paznokci można również zaliczyć niefachowo wykonany zabieg usuwania tego problemu, problemy ze zbyt suchą skórą albo potliwością stóp, a także różnego rodzaju deformacje ortopedyczne. Nic zatem dziwnego, że problemy te są bardzo powszechne i ma je duża część osób w różnym wieku. Wiele jednak nic z tym nie robi, co znacząco obniża komfort ich życia. 

Jak to wygląda?

Kiedy boki paznokci nadmiernie wrastają w skórę, miejsce to staje się wrażliwe na dotyk i bolesne. Zmiana jest też zwykle widoczna gołym okiem, jest to więc także problem natury estetycznej, przede wszystkim jednak wrastające paznokcie znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie, są bowiem bardzo bolesne. Zmiany czasem pojawiają się po jednej stronie, w innych zaś przypadkach po obu, szybkie reagowanie jest więc niezbędne. 

Specjalistyczne leczenie

W przeszłości w przypadku tego rodzaju dolegliwości często stosowało się chirurgiczne usuwanie paznokci, dziś jednak podologia zna skuteczniejsze i znacznie mniej inwazyjne metody leczenia, które przynoszą doskonałe skutki. Wystarczy udać się do gabinetu podologicznego, by uzyskać fachową diagnozę i pomoc. Do wyboru specjalista ma wiele możliwości, ale bardzo dobre efekty dają zwłaszcza specjalne klamry na paznokcie. Ich działanie jest bardzo skuteczne, a przy tym w pełni komfortowe dla pacjenta. Założenie takiej klamry powoduje, że natychmiastowo zaczyna się odczuwać ulgę, ponieważ paznokieć przestaje wywierać nacisk na bolesne miejsce. Klamry te mają na celu zapobieganie przesuwania się paznokci i ich wrastania. Co ważne, ich noszenie nie powoduje żadnego dyskomfortu czy bólu, można więc z nimi normalnie funkcjonować, a nawet uprawiać sport. Pacjenci, którzy zdecydowali się na tego rodzaju rozwiązanie, zwykle bardzo żałują, że nie zrobili tego od razu, kiedy tylko zaczęli odczuwać pierwsze dolegliwości. 

Alternatywą dla tej popularnie stosowanej metody jest też tzw. kostka Arkady, która ma tę przewagę nad wymienioną wcześniej metodą, że zapewnia estetyczny wygląd paznokci. Można też je dowolnie malować i zdobić, co jest bardzo ważne dla większości kobiet. Ponadto metoda ta umożliwia bardzo szybkie pozbycie się problemu, odpada więc konieczność częstego odwiedzania podologa. To znakomite rozwiązanie, któremu warto się poddać w każdym przypadku. Przede wszystkim jednak ważne jest, by problemu wrastających paznokci w żadnym wypadku nie bagatelizować, ponieważ jego leczenie jest szybkie, skuteczne i pozwala szybko wrócić do pełnej formy sprzed pojawienia się tej uciążliwej dolegliwości. Warto więc dać sobie tę szansę. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)