czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Warszawie

Leczenie wrastających paznokci w Warszawie

Wielu z nas jest narażonych na problemy z wrastającymi paznokciami. W dużej mierze z własnej winy. Warto dowiedzieć się co może powodować problemy z wrastającymi paznokciami i jak należy je leczyć.

Jakie są przyczyny wrastających paznokci?

Bardzo często przyczyną wielu problemów ze stopami jest niewłaściwie obuwie. To może prowadzić do powstawania modzeli, nagniotków, zrogowaconego naskórka, a także i problemów z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami. Co to znaczy, że obuwie jest niewłaściwie? Składa się na to wiele czynników, aczkolwiek kilka z nich wywołuje największe problemy. Buty ze sztucznych materiałów, wąskie i na wysokim obcasie wiodą prym, jeśli chodzi o niekorzystny wpływ na zdrowie naszych stóp! Ograniczmy noszenie tego typu obuwia do maksymalnego minimum.

Problem z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami może pojawić się także po nieumiejętnym obcinaniu paznokci. Jeśli obcinamy paznokcie za mocno- do samej skóry, czy wycinamy boki płytek paznokci, to natychmiast powinniśmy tego zaprzestać. W innym przypadku możemy niedługo dołączyć do grona osób, które mają problem z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami.

Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja stopy. Wpływ na stan naszych paznokci może mieć nadmierna suchość lub potliwość stopy. Wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację, by zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z paznokciami.

Bywa, że problem z wrastającymi paznokciami nie znika, nawet po zabiegu chirurgicznym. Niestety i to bardzo często związane jest z nami. Okazuje się, że brak profilaktyki po zabiegu to same kłopoty, bo problem może wrócić i to ze zdwojoną siłą.

Przyczyny powstawania problemów z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami mogą być także niezależnie od nas. Pojawiają się przy deformacjach ortopedycznych, ale także, jeśli mamy takie, a nie inne uwarunkowania genetyczne.

Zgłoś się do podologa!

W przypadku wrastających i wkręcających się paznokci nie należy czekać na cud, tylko do razu zgłosić się do podologa! Po co zwlekać, jeśli ma to się wiązać z bólami i dyskomfortem. Lepiej jak najszybciej zacząć leczenie. Pamiętajmy, że gdy zwlekamy, możemy doprowadzić się do takiego stanu, w którym każdy krok będzie dla nas prawdziwym cierpieniem. A kto z nas by tego chciał?

Co nam powie podolog?

Bardzo często usuwa się wrastające paznokcie, ale obecnie wielu podologów oferuje mniej inwazyjne metody leczenia, takie jak specjalistyczne klamry ortonyksyjne, czy metoda Arkady, która pozwala na pozbycie się problemy nawet w niecałą godzinę!

Nowoczesne metody leczenia

Jedną z nowoczesnych metod leczenia jest tak zwana kostka arkady. Ta pozwala na skuteczne i co najważniejsze- bezpieczne pozbycie się problemu. Co więcej, ta metoda leczenia to natychmiastowa ulga i nadanie paznokciowi naturalnego i zdrowego wyglądu. Po takim zabiegu bez obaw możemy malować paznokcie, czy je zdobić. Ten zabieg pierwszy raz wykonany został w 2009 roku, a jego popularność ciągle rośnie.

Czas leczenia

Z pewnością nie da się z dużą dokładnością wyliczyć czasu leczenia wrastających i wkręcających się paznokci. Czas ten uzależniony jest od rozwoju schorzenia oraz cech indywidualnych pacjenta. Czas ten zależy od deformacji płytki oraz czasu, w którym nasze paznokcie wrastały. Poddając się leczeniu, musimy pamiętać o profilaktyce oraz o wizytach kontrolnych.

Wrastające i wkręcające się paznokcie to naprawdę uciążliwy problem, z którym możemy szybko sobie poradzić. Nie czekajmy, aż delikatny ból zamieni się w taki utrudniający nam codzienne życie. Wrastające paznokcie należy leczyć jak najszybciej oraz stosować odpowiednią profilaktykę. Tylko wtedy mamy szansę na całkowite wyleczenie się i chodzenie lekką stopą. Pamiętajmy, że nawet po leczeniu problem ten może wrócić jeśli nie zadbamy o profilaktykę! Nie nośmy wąskich butów, dbajmy o pielęgnacje naszych stóp, a będziemy cieszyć się ich zdrowiem i komfortem chodzenia. 

W celu odpowiedniego wyleczenia problemów z wrastającymi i wkręcającymi się paznokciami powinniśmy znaleźć doświadczonego lekarza podologa. Ten zadba o kondycję naszych stóp, oraz określi, która metoda leczenia jest dla nich najlepsza. Jak znaleźć specjalistę podologa w naszej okolicy? To proste!

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesującą nas frazę np. podolog Warszawa, specjalista podolog Warszawa, albo leczenie wrastających i wkręcających się paznokci Warszawa. Do tego możemy sprawdzić, czy nie istnieje baza specjalistów podologów z naszego miasta. Warto poczytać opinię o podologu, sprawdzić gdzie przyjmuje,oraz jakie są jego metody leczenia. Te wszystkie elementy wzięte pod uwagę pozwolą nam wybrać możliwe jak najlepszego specjalistę. Tak, by nasze stopy były naprawdę zadowolone.

Zamiast kolejnej wizyty u kosmetyczki umówmy się do podologa. Ten sprawdzi, czy nasze stopy są zdrowe, w razie konieczności zacznie leczenie i zaleci nam odpowiedni sposób pielęgnacji stóp. Dzięki temu lekką stopą będziemy mogli pójść tam, gdzie tylko zechcemy. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze!

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)