czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci we Wrocławiu

Leczenie wrastających paznokci we Wrocławiu

Wrastające paznokcie to dolegliwość pojawiająca się w momencie gdy płytka paznokcia zaczyna się wbijać w skórę. Zazwyczaj problem ten pojawia się, gdy paznokieć zaczyna rozrastać się w niewłaściwym kierunku, czyli np. w bok lub w dół. Początkowo towarzyszy temu jedynie niewielka uciążliwość, z czasem jednak ból podczas chodzenia może stać się nieznośny, a same wrastające paznokcie mogą powodować również dodatkowe choroby skóry. W mieście takim jak Wrocław możemy leczyć wrastające paznokcie u specjalisty podologa.
 
Skąd biorą się wrastające paznokcie?
 
Wrastaniu paznokci towarzyszą dwa rodzaje problemów: pierwszy to problem natury estetycznej, drugi egzystencjalnej. Już sam początek tego schorzenia powoduje że skóra wokół wrastającego fragmentu paznokcia przybiera niezdrową, zaczerwienioną barwę. Z tak wyglądającymi stopami nie pokażemy się raczej w otwartych butach. Z czasem dolegliwość może stać się tak bolesna, że w ogóle nie będziemy w stanie normalnie egzystować. Dlatego jak najszybciej należy zwrócić się w tej sprawie do specjalisty z zakresu podologii. Nie powinniśmy w żadnym razie samodzielnie próbować usuwać wrastających paznokci.
 
Najczęściej przyczyną pojawiania się wrastających paznokci są:
 
- niedopasowane obuwie (zbyt wąskie czubki butów, wysokie obcasy),
- niewłaściwa pielęgnacja paznokci (np. wycinanie boków płytek paznokcia, które powoduje ich szybszy rozrost),
- deformacje stopy,
- suchość i potliwość skóry stopy,
- niewłaściwie przeprowadzony zabieg usuwania wrastających paznokci lub brak profilaktyki po zabiegu.
 
Wrastające paznokcie mogą się wiązać również z uwarunkowaniami genetycznymi.
 
Przebieg terapii
 
W usuwaniu wrastających paznokci najważniejszy jest czas, w którym zgłaszamy się do specjalisty z zakresu podologii. Oczywiście im szybciej to zrobimy, tym większa szansa że uda się usunąć problem w trakcie pojedynczego zabiegu. W takiej sytuacji wystarczy wówczas przestrzegać zaleceń dotyczących profilaktyki, żeby problem nie powrócił.
 
W bardziej skomplikowanych sytuacjach, kiedy paznokcie są już bardzo mocno wrośnięte, konieczne jest zastosowanie innych metod, niż tylko samo usuniecie tkanki paznokcia. Jeżeli schorzenie występuje od dawna, istnieje prawdopodobieństwo, że wrastający paznokieć będzie się nadal zachowywał tak samo po zabiegu. Dlatego stosuje się w tym przypadku klamry ortonyksyjne, pozwalające na przywrócenie paznokciom właściwego toru wzrostu. Współcześnie stosuje się również kostkę Arkady, urządzenie pozwalające dotrzeć do całej warstwy wierzchniej paznokcia i po wycięciu wrastających elementów odbudować część paznokcia masą akrylową, która zapobiega dalszemu niekontrolowanemu rozrostowi.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)