czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Białymstoku

Pedicure leczniczy w Białymstoku

Pedicure, to w dzisiejszych czasach bardzo szerokie pojęcie. Często jest ono też nadużywane i bagatelizowane. Tymczasem od odpowiedniego pedicure, może zależeć w dużym stopniu nasze zdrowie...

Czym jest pedicure?

Pedicure, to ogół zabiegów, które są niezbędne do utrzymania prawidłowej kondycji naszych stóp. Pedicure składa się w głównej mierze z dwóch rodzajów tychże zabiegów. Ale o tym nieco później...

Wielu z nas, spotkało się z różnymi przymiotnikami dopasowywanymi do hasła "pedicure". Mamy więc pedicure leczniczy, zdrowotny, pielęgnacyjny itd. Tymczasem zabiegi typu pedicure dzielą się na dwa podstawowe rodzaje.

Rodzaje pedicure - czyli gdzie i kiedy wybrać się w danej chwili?

Jak już wspominaliśmy, zabiegi pedicure dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Oto one:

1. Pedicure pielęgnacyjny. Zabiegi tego typu, obejmują szereg czynności mających polepszyć kondycję naszych stóp. Możemy je z powodzeniem uzyskać u każdej, odpowiednio wykwalifikowanej kosmetyczki. Zabiegi pedicure pielęgnacyjnego, nie mogą jednak być wykonywane w celu wyleczenia stopy, bądź pozbycia się nieprzyjemnych dolegliwości z nią związanych.

2. Pedicure leczniczy (specjalistyczny). Tego typu zabiegi pedicure, wiążą się z już z jakąś jednostką chorobową. A to oznacza, że musi się nimi zająć odpowiednio wykwalifikowany podolog. Do tych zabiegów zaliczymy np dopasowywanie różnego rodzaju elementów korekcyjnych, usuwanie modzeli, odcisków a nawet kurzajek. Jak więc łatwo podsumować, pedicure leczniczy Białystok będzie obejmował wszystkie czynności w których nadrzędnym celem jest wyleczenie naszych stóp z konkretnych dolegliwości.

Do kogo się udać?

Wybór odpowiedniego specjalisty, będzie więc nieodzowny dla naszego zdrowia. Jeśli odczuwamy różnego rodzaju dolegliwości i dyskomfort w związku z naszymi stopami, może się okazać, że jedynym rozwiązaniem będzie udanie się do podologa. Pomoc kosmetyczki, choćby nawet najlepsza, zawsze może wiązać się z rozwojem stanu chorobowego. 

Problem pojawia się, gdy mamy do czynienia z kosmetyczką niekompetentną. O ile rozsądna kosmetyczka, nie będzie wykraczać poza swoje uprawnienia, o tyle ta mniej rozsądna, może zdecydować się na kroki, które w przypadku wystąpienia określonych dolegliwości mogą okazać się zgubne.

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi pedicure leczniczego?

Pedicure leczniczy Białystok, to zabieg o charakterze leczniczym i medycznym. Oznacza to, że skorzystanie z tego zabiegu jest konieczne, jeśli odczuwamy jakikolwiek ból bądź niedogodność. Problemy związane z odciskami, modzelami i tym podobnymi schorzeniami, mogą w dłuższej perspektywie zakończyć się sporymi konsekwencjami. Nie wspominamy już o tym, że zbyt długi czas zwlekania (np w przypadku odcisków lub modzeli) może poskutkować problemami charakterystycznymi dla innych układów (np układu kostnego). 

Nie trzeba chyba podkreślać, że takie problemy będą wiązały się z dłuższym czasem leczenia. O ile usunięcie modzela będzie w większości przypadków możliwe na pierwszej wizycie o tyle dalsze leczenie i eliminacja przyczyn, może trwać nawet wiele tygodni.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)