czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Bydgoszczy

Pedicure leczniczy w Bydgoszczy

Pedicure leczniczy, nazywany także podologicznym, różni się zasadniczo od pedicure’u kosmetycznego. Zadaniem podologa wykonującego tego typu zabieg nie jest bowiem tylko poprawa wyglądu stóp, ale przede wszystkim zapewnienie im właściwej pielęgnacji. Działania podologa w czasie pedicure’u leczniczego mogą różnić się w zależności od stanu stóp i paznokci.

Kto może wykonywać pedicure pedologiczny?

Pedicure kosmetyczny wykonuje zazwyczaj wykwalifikowana kosmetyczka. Taka osoba nie musi jednak posiadać wiedzy na temat leczenia danej choroby. Dlatego często jej działania jedynie objawowo minimalizują oznaki danego schorzenia. W przypadku pedicure leczniczego celem jest zmniejszenie objawów, na przykład poprzez usunięcie zrogowaciałego naskórka, ale również taki sposób pielęgnacji, by taka zmiana już się nie pojawiła. Do specjalisty od pielęgnacji i leczenia stóp można zwrócić się nie tylko wtedy gdy pojawią się duże zmiany chorobowe. Podolog może udzielić wskazówek na temat właściwego dbania o stopy także osobom zdrowym. Obecnie specjalista w dziedzinie podologii nie musi być lekarzem. Taka osoba powinna jednak posiadać wiedzę pozwalającą na zdiagnozowanie problemu i jego prawidłowe leczenie.

Kiedy warto zdecydować się na pedicure leczniczy?

Do specjalisty podologa może skierować pacjenta lekarz prowadzący. Tak dzieje się zazwyczaj w przypadku, gdy choroby stóp są następstwem innych schorzeń, na przykład cukrzycy. Na manicure pedologiczny warto udać się wtedy gdy na paznokciach lub skórze stóp pojawią się niepokojące zmiany. Już samo zgrubienie podeszwy stóp może być objawem schorzenia – w przypadku tak zwanych modzeli zgrubienia nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą być także powodem dolegliwości bólowych. Chodzenie mogą utrudniać także inne choroby stóp, takie jak kurzajki, grzybica czy odciski. Do podologa warto udać się już w przypadku podejrzenia tych chorób, ponieważ wczesna diagnoza i rozpoczęcie leczenia pozwala na całkowite wyleczenie lub chociaż na powstrzymanie rozszerzania się zmian.

Pedicure leczniczy Bydgoszcz – jak szukać dobrego podologa?

Pedicure leczniczy może być wykonywany w prywatnych gabinetach. Poszukując najlepszego podologa w Bydgoszczy warto poznać opinie osób, które skorzystały już z pedicure’u leczniczego. Opinie pacjentów mogą być pomocne zarówno przy wyborze odpowiedniego specjalisty, jak i gabinetu. Podolog powinien nie tylko właściwie zdiagnozować chorobę i rozpocząć odpowiednie leczenie, ale także zapewnić pacjentowi komfort podczas wizyty. Istotna w tym przypadku jest czystość gabinetu oraz to, czy używane są narzędzia jednorazowe. Ważne dla wielu pacjentów są również ceny poszczególnych zabiegów oraz sposób rezerwacji wizyty. Duża liczba pozytywnych recenzji to swego rodzaju gwarancja, że pedicure leczniczy został wykonany w prawidłowy sposób, a przyjmujący w danym gabinecie podolog jest profesjonalistą. Po wizycie u konkretnego specjalisty warto także podzielić się swoją opinią – pozwoli to na właściwy wybór również innym pacjentom.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)