czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Częstochowie

Pedicure leczniczy w Częstochowie

Pedicure leczniczy to dziedzina, która pomimo zbieżnej nazwy, nie ma nic wspólnego z pedicure kosmetycznym, jaki wykonywany jest w większości gabinetów odnowy biologicznej i kosmetycznych. Pod pojęciem pedicure leczniczego kryje się seria zabiegów, która ma na celu nie tylko poprawę wyglądu stóp pacjenta, ale przede wszystkim przywrócenie ich do doskonałej kondycji poprzez leczenie niektórych zmian patologicznych i chorobowych, zarówno we wczesnym, jak i rozwiniętym stadium.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Choć sam zabieg funkcjonuje pod wieloma nazwami (między innymi pedicure kosmetyczny, biologiczny, klasyczny, specjalistyczny czy leczniczy), w praktyce rozróżniamy jego dwa rodzaje – kosmetyczny i leczniczy. O ile w pierwszym przypadku mówimy o pielęgnacji zdrowych stóp, poprzez stosowanie serii prostych zabiegów, to pedicure leczniczy skupia się na pielęgnacji i leczeniu stóp, które zostały dotknięte zmianami chorobowymi i patologicznymi. 

Zabiegi w ramach pedicure leczniczego przeprowadzane są przez specjalistę podologa. Klient, choć w tym przypadku znacznie bardziej adekwatnym określeniem jest słowo pacjent, już podczas pierwszej wizyty ma zakładaną kartę, w której zapisywane są wszystkie zdiagnozowane choroby. Podolog, bazując na fachowej wiedzy i doświadczeniu, przeprowadza z pacjentem wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem kondycji kończyn dolnych. 

Na całym świecie, a od pewnego czasu także w Polsce, podstawą profilaktyki oraz leczenia zmian chorobowych w obszarze stóp, jest właśnie pedicure leczniczy. Częstochowa oraz pozostałe średnie i duże miasta to główne ośrodki, w których przeprowadzane są takie zabiegi.

W jakich dolegliwościach pomoże pedicure leczniczy?

Niezwykle istotną rolą zabiegów pedicure leczniczego jest profilaktyka, polegająca na utrzymywaniu stóp w doskonałej kondycji. Równie ważnym aspektem jest także leczenie schorzeń i zmian już nabytych. Zabiegi przewidują fachowe i najczęściej całkowicie bezbolesne usuwanie:

• modzeli,
• nagniotków,
• odcisków,
• grubej i zrogowaciałej skóry.

Zabiegi przewidują także fachową pielęgnację paznokci stóp oraz stosowanie preparatów, ściśle dobranych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wszystkie te czynności wykonywane są przez specjalistę podologa i przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz narzędzi uprzednio poddanych procesowi sterylizacji. Sprawia to, że pacjenci nie muszą obawiać się o jakość, a ca za tym idzie – także o bezpieczeństwo, przeprowadzanych zabiegów. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)