czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Gdańsku

Pedicure leczniczy w Gdańsku

Pedicure kojarzy nam się przede wszystkim z zabiegiem kosmetycznym. najczęściej idziemy na pedicure do kosmetyczki, gdy chcemy zadbać o atrakcyjny wygląd naszych stóp i przy tym zrelaksować się. Tymczasem istnieje również pedicure leczniczy, który przeprowadza się w gabinecie lekarza specjalisty - podologa. Podpowiadamy, na czym polega pedicure leczniczy i kiedy warto go zastosować.

Mylne nazwy

Możemy spotkać się z różnymi określeniami: pedicure leczniczy, pedicure podologiczny i specjalistyczny. To wszystko określenia na ten sam zabieg. Wyróżniamy dwa główne rodzaje pedicure: pedicure leczniczy i pedicure specjalistyczny. Oczywiście, salony kosmetyczne mogą wprowadzać również inne wymyślne nazwy, na przykład pedicure SPA, pedicure trezerkowy itp., jednak najważniejsze jest rozróżnienie między tymi dwoma rodzajami pedicure.

Pedicure kosmetyczny a leczniczy

O pedicurze kosmetycznym mówimy, kiedy udajemy się do kosmetyczki w celu pielęgnacji stóp, które są zdrowe. Podczas zabiegu wykorzystuje się preparaty parafinowe, kremy, olejki czy masaże. Podcina się paznokcie, maluje je i usuwa skórki.

Inaczej wygląda pedicure leczniczy, który wykonywany jest w gabinecie lekarza podologa. Nie jest on jedynie pielęgnacją stóp, ale również ich leczeniem. Tego rodzaju pedicure poprzedzony jest dokładnym wywiadem z pacjentem, dotyczącym jego ogólnego stanu zdrowia i stanu zdrowia kończyn dolnych. W czasie pedicure leczniczego można usunąć nagniotki, modzele czy też grubą i stwardniałą skórę pokrywającą stopy. Podczas pedicure leczniczego używany jest drogi, specjalistyczny sprzęt i preparaty lecznicze.

Wybierz odpowiedni gabinet, gdzie wykonasz pedicure leczniczy

Zabiegi pedicure kosmetycznego może z powodzeniem wykonywać każda kosmetyczka, nie są one skomplikowane, ryzyko popełnienia błędu jest tu niewielkie. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku pedicure leczniczego. Jeżeli nasze stopy wymagają liczenia, mamy kłopot z wrastającym paznokciem, pojawiają się na nich odciski czy modzele, mamy problem z grzybicą, nie kierujmy się z tymi problemami do kosmetyczki. Te problemy wymagają leczenia, a nie zabiegów kosmetycznych i powinien się nimi zająć podolog z odpowiednimi uprawnieniami.

Jak wybrać odpowiedni gabinet podologiczny?

Dzięki naszej liście specjalistów, nie musisz wpisywać w Google "Podolog Gdańsk" i zaglądać na wiele stron. W jednym miejscu znajdziesz informacje o wszystkich gabinetach podologicznych z regionu. Wybierając gabinet, gdzie chcemy wykonać pedicure leczniczy, warto sprawdzić, jakie kwalifikacje mają pracujący tam specjaliści, zapytaj o certyfikaty i uprawnienia. Ważna jest również kwestia sterylizacji narzędzi. W Polsce jest już dużo gabinetów, gdzie można wykonać pedicure leczniczy na najwyższym poziomie. Specjaliści podolodzy pracują w gabinetach podologicznych, kosmetycznych, w placówkach leczniczych.Nie próbuj wykonywać pedicure sam w domu, jeśli Twoje stopy nie są w pełni zdrowe. Zaufaj specjalistom, a zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)