czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Gdyni

Pedicure leczniczy w Gdyni

Każdemu z nas zależy na zdrowiu i dobrej kondycji naszych stóp. Jednak w rzeczywistości już bardzo niewielu robi cokolwiek aby to zdrowie utrzymać. Dzieje się tak dlatego, że dbanie o stopy powszechnie kojarzy się z pewną formą kosmetyki, w najlepszym wypadku niezbyt koniecznej, a nie z pełnoprawną dziedziną medycyny jaką jest podologia. Tymczasem chcąc zachować zdrowe stopy powinniśmy koniecznie dbać o nie pod okiem specjalistów.
Podstawowym źródłem powyższego problemu, czyli niezrozumienia złożoności całego zagadnienia, jest bałagan definicyjny związany ze słowem "pedicure". Właściwie można wyróżnić dwie podstawowe, zupełnie różne odmiany tego zabiegu, a mianowicie pedicure kosmetyczny oraz pedicure leczniczy. Powszechnie tego rodzaju zabieg kojarzy się tylko i wyłącznie z jego pierwszą odmianą, a zapomina się lub też po prostu nie wie o jego, mimo wszystko ważniejszej odmianie. Tymczasem to pedicure podologiczny jest wykonywany przez specjalistę i jego celem jest zdrowie naszych stóp.

Amator i specjalista


Przez pedicure kosmetyczny rozumie się pielęgnację zdrowych stóp wykonywaną przez kosmetyczkę. W jego skład może wchodzić szereg takich zabiegów jak chociażby peelingi, zabiegi parafinowe, masaże relaksacyjne, czy wreszcie obcinaniu i malowaniu paznokci. Spełnia on zatem tylko i wyłącznie funkcje estetyczne, nie mając żadnego bezpośredniego związku z leczeniem. Z tego powodu czasem zdarza się, że podczas zabiegu dochodzi wręcz do podrażnienia, ingerencji w istniejące już zmiany chorobowe na stopach, takie jak na przykład modzele lub brodawki. U kosmetyczki nie można liczyć też na prawidłową diagnozę istniejących defektów.


W przypadku gdy chodzi nam o pedicure podologiczny, to należy wspomnieć, że pełni on podwójną rolę pielęgnacji i leczenia jednocześnie. Specjalista podolog usuwa wszystkie niedoskonałości, chore fragmenty, posiada także wiedzę na temat stosowania odpowiednich preparatów oraz kosmetyków. Poza tym, wizyta u podologa opiera się na przeprowadzeniu profesjonalnego wywiadu medycznego i dokładnych oględzinach stóp pacjenta przed podjęciem jakichkolwiek działań. Każdorazowo zakładana jest też karta pacjenta, co jest dowodem na profesjonalny, w pełni medyczny charakter usługi. Mając jakikolwiek problem ze stopami warto polegać na wiedzy oraz doświadczeniu profesjonalisty, a nie amatora. Jeśli interesuje Cię pedicure leczniczy Gdynia wybierz najbardziej odpowiadających Ci fachowców w tej dziedzinie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)