czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Katowicach

Pedicure leczniczy w Katowicach

Pedicure kojarzy się raczej z zabiegiem, którego celem jest upiększenie stóp. Jednak czasami służy także jako zabieg czysto medyczny - wtedy powinien podnosić komfort chodzenia i służyć zdrowiu. W mieście takim jak Katowice pedicure leczniczy jest stosunkowo łatwo dostępnym zabiegiem. Warto dowiedzieć się, na czym polega i w czym pomaga.

Kosmetyczny czy specjalistyczny?

Specjalistyczny pedicure wykonuje podolog, czyli osoba wyspecjalizowana w kierunku kompleksowego dbania o stopy, zapobiegania ich chorobom i leczenia ich. Celem zabiegów jest pielęgnacja stóp oraz ich leczenie, a wykonuje się je zwykle na stopach przejawiających różnego typu schorzenia czy deformacje. Właśnie w tym tkwi różnica - kosmetyczny pedicure ma służyć upiększeniu zdrowych stóp, leczniczy - poprawieniu ich stanu i kondycji. Tego drugiego nie może wykonywać kosmetyczka bez szkolenia podologicznego, która wykonuje jedynie pierwszy typ zabiegów, niezależnie od nadanej im nazwy i użytych substancji czy narzędzi.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Wizyta u podologa w celu przeprowadzenia takich zabiegów przypomina wizytę u lekarza. Podolog przeprowadza dokładny wywiad, zakłada kartę i bada stopy, zapisując swoje spostrzeżenia i wnioski. Następnie wraz z pacjentem uzgadnia przebieg leczenia i zabiegi, które warto zastosować i wykonuje je. Bardzo ważna jest przy tym wiedza na temat anatomii stóp, rodzajów schorzeń oraz występujących deformacji. Narzędzia używane przy zabiegach są wysterylizowane, a całość działań - bezpieczna dla zdrowia.

W zakres wykonywanych podczas pedicure leczniczego czynności wchodzi usunięcie odcisków, modzeli, zakładanie klamry na wrastające paznokcie, a także leczenie grzybicy i rekonstrukcja paznokci, które uległy uszkodzeniu. Usuwanie nadmiaru stwardniałej skóry, odcisków i modzeli odbywa się w sposób całkowicie bezbolesny, przy użyciu specjalnych, nowoczesnych narzędzi. Wprawa i wiedza podologa pozwala mu wykonywać takie czynności niezwykle sprawnie i skutecznie, nie narażając pacjenta na dyskomfort. Pedicure leczniczy jest wart polecenia szczególnie cukrzykom, osobom cierpiącym na nadwagę, a także kobietom w ciąży. W tan sposób można poradzić sobie także z obrzękami wokół paznokci, wrastaniem płytki w wał paznokciowy, niegojące się przez długi czas ranki, odciski, stwardnienia powodujące ból i dyskomfort. Efektem fachowego wykonania zabiegu jest natychmiastowa a następnie długotrwała ulga. Czasami, przy poważniejszych problemach, zabiegi można rozłożyć na kilka faz. Profesjonalny podolog z pewnością doradzi i pomoże w decyzji.

Do kogo się udać?

Jeśli chodzi o pedicure leczniczy Katowice oferują gabinety podologów, doskonale przygotowanych do rozpoznawania i leczenia chorób oraz dolegliwości w obrębie dolnych kończyn. Pacjent wybierający podologa ma całkowitą pewność, że trafia w ręce specjalisty, który umie określić przyczynę jego problemu oraz zastosować lub zalecić działania mające na celu usunięcie jej. W gabinecie kosmetycznym wcale nie jest to zawsze pewne - dlatego bezpieczniej jest wybrać podologa.

 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)