czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Kielcach

Pedicure leczniczy w Kielcach

Jedną z metod pielęgnacji i leczenia chorych stóp jest tak zwany pedicure leczniczy, który wchodzi w skład czynności wykonywanych w ramach podologii, czyli medycyny stóp.

O czym mowa?

W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego, jego odmiana lecznicza (nazywana również specjalistyczną) ogniskuje wokół usuwania wszelkiego rodzaju dolegliwości i zmian skórnych na naszych stopach.

W ramach tego typu zabiegu, liczyć możemy na szeroki zakres czynności, które w sposób zdecydowany wpłyną na kondycję naszych stóp. Wśród nich znajduje się przede wszystkim usuwanie modzeli, odcisków i nagniotków, które powstać mogą na wiele sposób - poprzez złe dopasowanie obuwia, niedostateczną higienę czy chociażby stojący tryb życia.

Pedicure leczniczy związany jest również ze zmiękczaniem i stopniową redukcją utwardzonej skóry na naszych stopach. Realizowane jest to za sprawą specjalistycznych środków i narzędzi pielęgnacyjnych. Podobnego typu akcesoria wykorzystywane są także podczas usuwania zmian naskórnych.

Kolejnym obszarem wchodzącym w skład zabiegu pedicure jest obróbka paznokci u stóp. Jak wiadomo, w dość prosty sposób mogą one ulec deformacji poprzez wzrastanie, co niekorzystnie wpływa na kondycję i wygląd stóp. Za sprawą fachowego sprzętu, który jest w odpowiedni sposób wysterylizowany, dostosowuje się wygląd i strukturę paznokci.

Jak przebiega pedicure leczniczy?

Wszelkie zabiegi poprzedzane są dokładnym, fachowym wywiadem z pacjentem. Lekarz specjalista powinien poznać wszelkie dolegliwości kończyn dolnych, z jakimi zmaga się pacjent.

Ów wywiad uzupełniany jest doświadczeniem i specjalistyczną wiedza podologiczną, dzięki której lekarz doskonale wie, w jaki sposób zadbać o nasze stopy. Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie klienta, po czym dochodzi do badania. Jego efektem jest zdiagnozowanie wszelkich dolegliwości stóp, co pozwala lekarzowi zaproponować skuteczną terapię, która jest z nami omawiana.

Dopiero po tych czynnościach przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne.

Pedicure leczniczy tylko dla specjalistów

Przedstawiany proces pielęgnacyjno-leczniczy nie może zostać wykonany w zwykłym salonie kosmetycznym. Wymaga on bowiem posiadania fachowej wiedzy z dziedziny podologii. Bez niej popełnione mogą zostać błędy, które w sposób zdecydowany odbiją się na naszych stopach.

W tego typu salonach rzadko przeprowadzane są dokładne wywiady z klientami, co grozić może niewłaściwym dostosowaniem metod do rzeczywistych problemów. Brak medycznej wiedzy może także doprowadzić do nieodpowiedniej realizacji podstawowych czynności leczniczych, związanych między innymi z frezowaniem i usuwaniem paznokci, redukcją bolesnych zmian skórnych czy chociażby wykorzystaniem odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

Wszystko to sprawia, że jedynie wizyta w profesjonalnym gabinecie podologicznym zagwarantuje nam najwyższą jakość usług. Do tego wszystkiego należy dodać również dobór odpowiedniego specjalisty, który powinien charakteryzować się odpowiednimi kompetencjami i wystarczającą wiedza z tego zakresu.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)