Pedicure leczniczy w Łodzi
O stopy trzeba dbać tak, jak o każdy inny narząd, bo od ich stanu zależy kondycja naszych kolan i kręgosłupa. Dlatego jeśli wystąpią jakieś problemy, należy nie zwlekać, tylko jak najszybciej zdecydować się na pedicure leczniczy. Pedicure leczniczy, bardziej fachowo określany jako podologiczny, to nic innego jak pielęgnacja i leczenie stóp. Zajmuje się usuwaniem odcisków, modzeli, zakładaniem klamer na wrastające paznokcie, rekonstrukcją uszkodzonych paznokci, pomaga w leczeniu grzybicy. Słowo podologia nie jest Polsce tak dobrze znane, jak w innych krajach i często w przypadku pedicure podologicznego zastępuje się je słowem leczniczy lub specjalistyczny.
Jak przebiega wizyta w gabinecie związana z pedicure leczniczym?
Specjalista podolog przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta tzn. pyta o przebyte choroby, zażywane leki, ewentualne uczulenia na leki, pyta o ogólny stan zdrowia, tryb życia, dietę, rodzaj noszonego obuwia i często już na tej podstawie może określić przyczynę schorzenia. Następnie dokładnie ogląda stopy. Wywiad i badanie umożliwiają wczesne rozpoznanie choroby i wykonanie zabiegu lub, jeśli to konieczne, skierowanie pacjenta do specjalisty w celu wykonania dodatkowych badań. Następnie w bezbolesny sposób podolog usuwa odciski, modzele, twardą skórę na stopach, przycina paznokcie. Na koniec, jeśli to konieczne, pacjent jest zapisywany na wizytę kontrolną i otrzymuje zalecenia, co do dalszej pielęgnacji stóp w domu, aby dużej utrzymać efekt zabiegu i poprawić kondycję skóry.
Czy pedicure lecznicze jest bezbolesne?
Zabiegi pedicure leczniczego w gabinetach podologicznych są całkowicie bezbolesne, a pacjent może czuć się komfortowo. Dziś już nie zrywa się tak jak kiedyś paznokci, a nawet jest to traktowane jako błąd. Zamiast tego zakłada się klamry na wrastający paznokieć, co jest całkowicie bezbolesne. Odciski usuwa się w trakcie dwóch trzech wizyt, wysokoobrotową frezarką, która usuwa stwardniałą skórę w taki sposób, że pacjent nic nie czuje. W razie konieczności, bardziej bojaźliwym pacjentom, stosuje się znieczulenie.
A jak wyglądają efekty zabiegu?
Natychmiast po zabiegu założenia klamry na wrastający paznokieć lub po usunięciu bolesnego odcisku, pacjent odczuwa ulgę. Oczywiście niekiedy zdarza się konieczność powtórnego zabiegu, czasem jest potrzebna jeszcze wizyta kontrolna.
Kto powinien zgłosić się na pedicure leczniczy?
Na pedicure leczniczy powinni zgłaszać się pacjenci zaniepokojeni takimi problemami jak:
- wrastanie paznokcia,
- obrzęki wokół paznokcia,
- odciski,
- modzele,
- bolesne, pękające pięty.
Ale w pierwszej kolejności powinni zgłaszać się cukrzycy, u których widać niegojące, sączące się rany. Poza tym kobiety w ciąży, u których w tym okresie często dochodzi do wzrostu wagi i opuchlizny stóp, co powoduje, że stają się one narażone na otarcia lub inne zmiany.
Gdzie wykonywać zabieg pedicure?
Jeśli decydujemy się na zabieg pedicure, to warto zastanowić się nad wyborem gabinetu. Ogromne znaczenie ma sterylizacja narzędzi, ponieważ w czasie zabiegów może dojść do pęknięcia skóry. Narzędzia, których nie można wysterylizować, jak i inne rzeczy pomocnicze w zabiegu, powinny być jednorazowe. Bezpieczeństwo i najwyższy standard usług oferują nasze gabinety podologiczne Łódź [w zależności od tekstu], gdzie pracują specjaliści do spraw podologii. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu w przyjemnej i kameralnej atmosferze.