czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Lublinie

Pedicure leczniczy w Lublinie

Pedicure to bardzo ważna kwestia dla wielu kobiet. Udają się w celu zrobienia sobie tego zabiegu do gabinetów kosmetycznych. Jednak wiele osób lekceważy ten temat oraz niechętnie podchodzi do tego typu czynności. Coraz popularniejszy staje się pedicure leczniczy, którego zadaniem nie jest tylko estetyczny wygląd stóp i paznokci, ale przede wszystkim zdrowie.

Na czym polega pedicure leczniczy?


Jest to zabieg wykonywany przez fachowców posiadających szeroką wiedzę z zakresu kosmetyki, ale również i medycyny. Jego inną nazwą jest pedicure podologiczny. Jest on wykonywany przez lekarza podologa, który specjalizuje się w chorobach stóp, ale także kończyn dolnych. Jest to coś więcej niż zabieg pielęgnacyjny, to zabieg medyczny, który jest wykonywany specjalistycznymi narzędziami, które są odpowiednio wysterylizowane. Część z nich jest jednorazowych, ponieważ w gabinecie podologicznym największą uwagę skupia się na higienie oraz zdrowiu. Nierzadko zdarza się, iż urządzenia stosowane w gabinetach kosmetycznych nie są odpowiednio czyszczone, czy wymieniane w stosownych odstępach czasu. Nie przeprowadzana jest także rozmowa na temat stanu zdrowia pacjenta, a sam zabieg jest czysto kosmetyczny. Jedynie podczas zabiegu medycznego, wykonywanego przez specjalistę w tej dziedzinie można być pewnym bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości usług. W dodatku standardowy pedicure polega na pielęgnacji i poprawy estetyki stóp już zdrowych. To właśnie pedicure leczniczy polega na dbaniu o stopy, które mają zmiany patologiczne, czy odciski, kurzajki i inne nieprzyjemne dolegliwości.

Kto powinien skorzystać z tej usługi?


Pedicure leczniczy zalecany jest każdemu kto troszczy się o swoje zdrowie. Stopy to bardzo ważna część ciała. To one narażone są na codzienne obciążanie, otarcia spowodowane źle dobranym obuwiem, urazami mechanicznymi. Powinny zainteresować się nim w szczególności osoby, którym doskwiera ból stóp, częste otarcia, zadrapania, uciążliwe odciski. Podolog będzie nieoceniony w walce z problemami natury skórnej, ale również jest w stanie zauważyć zmiany w obrębie stóp, które mogą świadczyć o innych, bardzo poważnych chorobach, takich jak na przykład stopa cukrzycowa. 

Jak wygląda zabieg?


Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań lekarz podolog przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad dotyczący jego trybu życia, przebytych chorób, stanu zdrowia oraz uciążliwych objawów, czy dolegliwości. Dokładnie obejrzy stopy oraz zbada je pod kątem różnych chorób, które mogą także wynikać z prowadzonego trybu życia. Podolog porozmawia z pacjentem na temat zmian skórnych powstałych na stopach, a następnie ustali sposób leczenia, ilość oraz rodzaj planowanych zabiegów. Opowie o codziennej pielęgnacji stóp, podzieli się wieloma niezwykle cennymi wskazówkami. Sam zabieg jest często bezbolesny, a podczas niego usuwane zostają wszelkie odciski, zgrubienia i inne. Podejście do każdego klienta jest niezwykle profesjonalne, w razie potrzeby podolog skieruje również pacjenta do konkretnego lekarza specjalisty. Każdy powinien choć raz udać się do gabinetu i skorzystać z usług podologa na przykład w Lublinie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)