czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Olsztynie

Pedicure leczniczy w Olsztynie

Pedicure, to pojęcie dość szerokie i niestety zbyt często nadużywane. Niestety zjawisko to jest powszechne nie tylko w zwykłej, ludzkiej świadomości, ale też w bardziej profesjonalnych i rzetelnych publikacjach. Nikogo nie dziwią już takie pojęcia jak pedicure biologiczny, specjalistyczny, podologiczny a nawet... frezarkowy. Czym więc jest pedicure i jak go zdefiniować?

Podział pedicure

W zasadzie zabiegi pedicure można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich, to pedicure podologiczny, zwany też inaczej specjalistycznym. W drugim przypadku, mówimy o pedicure kosmetycznym. Jak więc widać, podział ten jest bardzo prosty i jasny. Poniżej postaramy się nieco dokładniej omówić każdy z jego rodzajów.

Pedicure specjalistyczny

Pedicure leczniczy, zwany tez inaczej podologicznym bądź specjalistycznym, to forma zabiegów, która - jak sama nazwa wskazuje - ma dla nas znaczenie lecznicze. Pedicure w tej formie, ma zwykle związek z leczeniem i pielęgnacją stóp. 

Pedicure leczniczy, jak sama nazwa wskazuje, ma charakter medyczny. Wiąże się on z założeniem karty pacjenta i opiera się o profesjonalny wywiad z pacjentem. W przypadku pedicure specjalistycznego, istotne jest również leczenie pacjenta za pomocą w miarę możliwości najbardziej nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu. Dochodzi też do specjalistycznych oględzin stopy, podczas których wszystkie zauważone zmiany zostają wprowadzone do karty pacjenta. Pedicure leczniczy Olsztyn, będzie również opierał się na zaproponowaniu pacjentowi konkretnych rozwiązań, mających wpłynąć na poprawę zdrowia i kondycji stóp/

Pedicure kosmetyczny

Jak sama nazwa wskazuje, pedicure kosmetyczny ma niewiele wspólnego z leczeniem stóp. Tu główną rolę odgrywa kosmetyka, która z reguły powinna opierać się na zachowaniu pięknych i zdrowych stóp.

Istotą kosmetycznej odmiany pedicure jest dbanie o zdrowe stopy. Kosmetyczka wykonująca zbiegi pedicure kosmetycznego, jest zobowiązana do pielęgnacji tylko i wyłącznie zdrowych stóp. Gdy w grę wchodzi leczenie, mamy na myśli pedicure leczniczy Olsztyn.

Jak sprawić, by kosmetyka nie stała się leczeniem?

O ile w przypadku podologów mówimy o pełnym profesjonalizmie, to w przypadku kosmetyczek nie zawsze tak jest. Dlatego w niektórych sytuacjach, warto wybrać doświadczonego podologa a nie kosmetyczkę. Kiedy warto zdecydować się na pomoc lekarza?

1. Gdy odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości związane z naszymi stopami. Mogą to być różnego rodzaju bóle i zmiany skórne. 

2. Gdy zależy nam na profesjonalizmie, warto zapytać się o kilka kluczowych spraw. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie uprawnienia, certyfikaty i przede wszystkim... sterylizację narzędzi. Nie zawsze bowiem w gabinetach kosmetycznych o nią się dba...

3. Należy pamiętać, że nieodpowiednia pomoc kosmetyczki, może w krótkim czasie zaowocować poważnymi dolegliwościami. Te z kolei będą musiały być usuwane przez profesjonalnego podologa. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy nasza skóra stóp zostanie nieodpowiednio "potraktowana" różnymi maściami i kremami.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)