czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Opolu

Pedicure leczniczy w Opolu

Pedicure stanowi dziedzinę zabiegów odbywających się w obrębie stóp. Istnieją dwa rodzaje pedicure - kosmetyczny oraz leczniczy. 

Pierwszy z nich odnosi się do zdrowych stóp i ma celu na ich szeroko rozumianą pielęgnację. Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane na stopach to między innymi kąpiele parafinowe, masaże oraz peelingi, jak również wszelkie działania dotyczące paznokci - ich formowanie, wzmacnianie oraz malowanie. 

Czym jest pedicure leczniczy?

Leczniczy rodzaj pedicure oznacza profesjonalnie przeprowadzane zabiegi, poparte prowadzoną dokumentacją medyczną oraz uwzględniające użycie specjalistycznych narzędzi wysokiej jakości.

Pedicure leczniczy jest domeną podologa - specjalisty od diagnozowania oraz planowania terapii patologii, które występują w obrębie stóp. 

Z uwagi na rozwojowy charakter tej dziedziny wiedzy, gabinety oferujące pedicure leczniczy dostępne są w wielu miastach, szczególnie tych większych. 

Terapia stóp a ich pielęgnacja - różnice

Charakterystycznymi aspektami, które pozwalają odróżnić kosmetykę pielęgnacyjną od specjalistycznego leczenia stóp są przede wszystkim kwalifikacje osoby przeprowadzającej wizytę.

W odniesieniu do pedicure o zastosowaniu kosmetycznym, wszelkie zabiegi mają charakter czysto pielęgnacyjny, a ich celem jest profilaktyka oraz zapewnienie komfortu i dobrego stanu estetycznego stóp.

Z kolei pedicure leczniczy stanowi specjalistycznie wykonywane zabiegi, przy użyciu odpowiednich narzędzi, po zebraniu wywiadu i postawieniu rzetelnej diagnozy. Podolog to specjalista, którego wiedza potwierdzona jest uzyskaniem dyplomu - tylko dzięki odbytym szkoleniom specjalistycznym, podolog może w fachowy i bezpieczny sposób wykonywać zabiegi w obrębie stóp.

Przed podjęciem decyzji o udaniu się na wizytę celem wykonania pedicure, warto zastanowić się nad stanem stóp i ich potrzebami - jeśli w ich obrębie pojawiają się jakiekolwiek niepokojące nieprawidłowości oraz dolegliwości, wskazane jest zaniechać wizyty u kosmetyczki czy pedicurzystki i udać się na profesjonalną wizytę podologiczną. 

Pedicure leczniczy - istotne aspekty

Ważną kwestią odnoszącą się do zabiegów o charakterze podologicznym jest sterylność i bezpieczeństwo wykorzystywanych narzędzi. Ich higiena musi być zachowana w stu procentach, a gabinety podologiczne zobligowane są do zapewnienia sterylizacji używanych sprzętów.

Diagnoza stawiana podczas pierwszej wizyty stanowi fundament dalszego postępowania terapeutycznego - leczenie nieraz musi zostać rozłożone na kilka etapów, żeby w skuteczny i kompleksowy sposób pomóc pacjentowi.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)