czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Radomiu

Pedicure leczniczy w Radomiu

Pedicure to w dużym uproszczeniu kosmetyka stóp. W różnych źródłach można znaleźć informacje o różnych rodzajach tej usługi, ale tak naprawdę wyróżnia się dwa: kosmetyczny i leczniczy. Czym różnią się od siebie?

Na czym polega pedicure kosmetyczny?

Pedicure kosmetyczny jest wykonywany na stopach zdrowych i polega głównie na stosowaniu zabiegów parafinowych, peelingów, kremów, masowania stóp oraz wykonywaniu obróbki zdrowej skóry. Tego typu usługa obejmuje również usuwanie skórek wokół paznokci, skrócenie paznokci i ich malowanie. Wykonywana jest przez kosmetyczkę. Pedicure tego typu to zabiegi pielęgnacyjne, które nie mają nic wspólnego z leczeniem.

Pedicure specjalistyczny to więcej niż kosmetyka

Pedicure leczniczy jest nazywany także specjalistycznym lub podologicznym. Stosowany jest w przypadku różnego rodzaju schorzeń stóp przez wykwalifikowanego podologa. Przed wykonaniem zabiegów przeprowadza się wywiad z pacjentem i zakłada mu kartę leczenie (jak podczas każdej pierwszej wizyty u lekarza). Pedicure specjalistyczny polega na usuwaniu kurzajek, modzeli, zrogowaciałego naskórka i wrastających paznokci. Podczas takiego zabiegu stosowany jest specjalistyczny sprzęt i preparaty medyczne.

Dlaczego kosmetyczka nie może wykonać leczniczego pedicure?

Usługi kosmetyczek bardzo często stoją na wysokim poziomie, ale nigdy nie będą tak skuteczne jak leczenie u specjalisty z wykształceniem medycznym. Z drugiej strony warto pamiętać, że niektóre kosmetyczki mają również przeszkolenie podologiczne i z ich usług można korzystać bez obaw nawet w bardziej skomplikowanych przypadkach. Po prostu przed skorzystaniem z określonych usług należy rozeznać się w kwalifikacjach danej osoby. Kosmetyczki bez odpowiedniego przeszkolenia najczęściej popełniają błędy związane z niewłaściwym wycięciem wrastającego paznokcia, zdjęciem zbyt grubej warstwy zrogowaciałego naskórka, brakiem wywiadu z pacjentem, a nawet użyciem niewysterylizowanych narzędzi. Dlatego kluczem do zażegnania problemów ze stopami jest skorzystanie z usług wyłącznie sprawdzonego i odpowiednio wykształconego specjalisty.

Jak znaleźć podologa?

Najłatwiej i najszybciej poszukać sprawdzonego specjalisty w Internecie. Jeśli potrzebujesz specjalistycznego zabiegu na stopach, to wpisz w wyszukiwarkę np. "pedicure leczniczy Radom" (lub innego miasta w zależności od Twojego miejsca zamieszkania). Przejrzyj listę otrzymanych wyników (często znajdują się wśród nich opinie pacjentów na temat poszczególnych podologów) i wybierz specjalistę, którego oferta będzie najbardziej odpowiadać Twoim oczekiwaniom.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)