czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Szczecinie

Pedicure leczniczy w Szczecinie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje coś takiego, jak pedicure leczniczy. Niewiedza ta może być z wielką szkodą dla osób, którym ten rodzaj pielęgnacji stóp bardzo by się przydał, a przypadków, w których jest wskazany, jest bardzo wiele. Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure specjalistyczny a kosmetyczny 

Zwyczajny pedicure wykonać można w każdym salonie kosmetycznym. Polega on na złuszczeniu wierzchniej warstwy zrogowaciałej skóry stóp, wycięciu skórek wokół paznokci i zadbaniu o same paznokcie. Taki pedicure może i potrafi wykonywać każda kosmetyczka. Jeśli zaś chodzi o pedicure leczniczy, jego wykonanie wymaga specjalistycznej wiedzy i praktyki, może to więc robić wyłącznie podolog. Określa to ustawa, która mówi, że kosmetyczka niebędąca podologiem nie może ingerować w zdrowie stóp, może jedynie skupić się na ich upiększaniu. Wynika to z tego, że pielęgnacja chorych stóp, a dla takich, jak nietrudno się domyślić, przeznaczony jest pedicure leczniczy, wymaga odpowiedniego, bardzo fachowego postępowania. "Zwykła" kosmetyczka może na przykład nie wiedzieć, jak należy obchodzić się ze stopami osób chorych na cukrzycę, a jest to niezwykle newralgiczna kwestia, w każdym przypadku posiadania problemów ze stopami lepiej więc będzie zdecydować się na profesjonalny pedicure leczniczy aniżeli zwykły, kosmetyczny. Oczywiście pedicure leczniczy także wydatnie poprawia estetykę stóp, można więc mieć dwie korzyści z jednego zabiegu. 

Komu można polecić taki pedicure?

Z zamierzenia pedicure leczniczy jest dedykowany dla osób cierpiących na rozmaite choroby, które objawiają się także problemami ze stopami, mniej lub bardziej poważnymi, ale nawet jeśli nie cierpi się na poważniejsze schorzenia, jak cukrzyca czy choroby naczyń, można wiele zyskać, decydując się na wizytę u podologa. Usługi takie można polecić przede wszystkim osobom, których stopy szpecą, a przy okazji powodują ból, modzele, odciski i inne zmiany, zwłaszcza te najbardziej zaniedbane, których nie da się już pozbyć samodzielnie. Na usuwanie takich zmian lepiej nie decydować się w zwykłym salonie kosmetycznym, ponieważ podolog jest w tym zakresie lepiej wyszkolony, posiada duże doświadczenie, a przy tym - specjalistyczny, często kosztowny sprzęt, jakiego zwykle nie znajdzie się w standardowym wyposażeniu salonu kosmetycznego. Warto też pamiętać, że nawet jeśli ma się zdrowe stopy, nieumiejętnie, niefachowo wykonany pedicure może im zaszkodzić, na przykład jeśli ingerencja w strukturę skóry będzie zbyt silna. Dlatego tak ważne jest, by zawsze z uwagą wybierać gabinet, czy to kosmetyczny, czy podologiczny.


Wizytę u podologa można też zalecić osobom otyłym oraz starszym. W obu tych przypadkach zwykle stopy nie prezentują się najlepiej, gdyż są mocno obciążone i nierzadko odmawiają posłuszeństwa. Podolog postawi po przeprowadzeniu wywiadu fachową diagnozę i zaproponuje szereg rozwiązań każdego problemu, można więc mieć pewność, że uda się uzyskać pomoc i poprawić jakość oraz komfort swojego życia. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)