czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Toruniu

Pedicure leczniczy w Toruniu

Przechodząc przez jakiekolwiek miasto, często widujemy różne szyldy z napisem "pedicure". Zwykle mamy więc do czynienia z podmiotem, który za pieniądze realizuje tę właśnie usługę. Jednak od strony medycznej, nie jest to do końca sprecyzowane pojęcie. Sprawdźmy, czym tak naprawdę jest pedicure i kiedy (bądź w jakiej formie) należy zabieg ten stosować.

Pedicure - podział i charakterystyka

W ogólnie dostępnym nazewnictwie, pojęcie pedicure jest bardzo często (i niejednokrotnie błędnie) wykorzystywane. Czasem dodaje się do tego słowa przymiotniki, które tak naprawdę niewiele mówią nam o istocie tego zabiegu. 

Zabiegi pedicure, możemy podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszym z nich, jest zabieg pedicure pielęgnacyjnego. Drugą formą zabiegów pedicure, są zabiegi lecznicze. I to na tyle, jeśli chodzi o sam podział.

Czym jest pedicure pielęgnacyjny?

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg pedicure pielęgnacyjnego oznacza zabieg, w którym istotną rolę odgrywa pielęgnacja. Zabieg ten, będzie więc miał za zadanie poprawę wyglądu naszej stopy, ewentualne jej zrelaksowanie czy też - odżywienie i odmłodzenie. I na tym, wszelkie zabiegi pielęgnacyjne się kończą. Może je wykonywać kosmetyczka, która posiada stosowne uprawnienia.

Czym jest pedicure leczniczy (specjalistyczny)?

Zupełnie inaczej sprawa wygląda z zabiegami pedicure leczniczego. Tutaj naszym celem jest już leczenie. A skoro mowa o leczeniu, to będzie nam potrzebny profesjonalny podolog.

Pedicure leczniczy Toruń to szereg czynności leczniczych, które mają poprawić kondycję zdrowotną naszej dolnej kończyny i jednocześnie - przywrócić jej poprzedni, prawidłowy stan. Zabiegów o charakterze leczniczym, nie może wykonywać klasyczna kosmetyczka. 

Jakie błędy popełniamy przy wyborze metody pedicure?

Najczęściej spotykanym błędem, jest... traktowanie metody pielęgnacyjnej jako metody leczniczej. W praktyce wygląda to tak, że jeśli odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości związane z naszymi stopami, to wybieramy się do gabinetu kosmetycznego. 

Tymczasem jest to poważny błąd. Pedicure leczniczy Toruń, może być przeprowadzany wyłącznie przez osobę, posiadającą specjalne uprawnienia. W przeciwnym razie, może dość do sytuacji w której proces pielęgnacji znacznie pogorszył kondycję naszej stopy. Być może nawet, doprowadził on do pogłębienia się stanu chorobowego. W takiej sytuacji, efekt naszego błędu może być trudny do przewidzenia...

Pedicure leczniczy Toruń, to zabieg w pełni profesjonalny i specjalistyczny. Jeśli więc czujemy jakiekolwiek dolegliwości, warto z niego skorzystać.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)