czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Warszawie

Pedicure leczniczy w Warszawie

Piękny wygląd stóp to coś, o czym marzy każda kobieta. Jeśli stopy są zadbane, nie ma problemu z pokazaniem ich na plaży, na basenie czy też w butach na wysokich obcasach. Ponadto odpowiednia dbałość o stopy jest gwarancją tego, że nie będzie większych problemów z poruszaniem się także w późnych latach życia. Niestety, w ciągu życia nasze stopy narażone są na szereg negatywnych czynników, przez co nie zawsze wyglądają one atrakcyjnie. W takim przypadku należy udać się do gabinetu podologicznego, w którym lekarz specjalista w odpowiedni sposób zadba o nasze stopy. W Warszawie można znaleźć wiele podologów specjalizujących się w pedicure. Dlaczego warto jest się udać właśnie tam, a nie do zwykłej kosmetyczki? W pierwszej kolejności należy odróżnić pedicure typowo kosmetyczny od pedicure leczniczego.

Czym się różni pedicure kosmetyczny od pedicure leczniczego?

Pedicure kosmetyczny obejmuje jedynie czynności pielęgnacyjne stóp. Choć kosmetyczka jest w stanie zregenerować stopy przez zabiegi z wykorzystaniem parafiny, masaż, obróbkę zdrowej skóry czy regenerację paznokci i ich pomalowanie, to nie może wykonać zabiegów medycznych, które pozwolą zapewnić długotrwałe efekty. Wizyta w gabinecie kosmetyczki jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy by nasze stopy wyglądały pięknie przez okres najbliższego tygodnia-dwóch. Zdecydowanie lepsze efekty daje jednak wizyta u specjalisty w zakresie podologii.

Decydując się na wizytę u podologa, zostajemy otoczeni profesjonalną opieką lekarską. Po założeniu karty pacjenta, taki lekarz, za pomocą analizy ogólnego stanu zdrowia, popartego często badaniami, a także oględzin stóp z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, jest w stanie zdiagnozować podstawowe problemy ze stopami, także takie, które wymagają interwencji lekarskiej. U lekarza podologa pielęgnacja stóp jest więc połączona z leczeniem. Lekarz podolog, w odróżnieniu od kosmetyczki jest w stanie w pełni usunąć takie problemy, jak m.in. twarda i gruba skóra na stopach, modzele i nagniotki oraz wrastające paznokcie, korzystając z bardziej inwazyjnych metod i narzędzi, z których, ze względu na brak uprawnień, nie może korzystać kosmetyczka. Dzięki zabiegom lekarza podologa stopy nie tylko będą wyglądały pięknie, ale także zdrowo, niezależnie od tego, czy osoba, która zgłosiła się na pedicure cieszy się dobrymi wynikami, czy też choruje (np. na cukrzycę) lub ma sporą nadwagę.

Błędy gabinetów kosmetycznych w kwestii pielęgnacji stóp

Gabinety kosmetyczne, nawet jeśli przedstawiają specjalistyczne certyfikaty, gdy nie posiadają u siebie specjalisty z zakresu podologii, nie są w stanie w pełni prawidłowo wykonać peelingu stóp. Wśród najczęściej popełnianych przez takie gabinety błędów, warto jest wyróżnić brak wywiadu z klientem (co ma swoje poważne skutki, jeśli pacjent cierpi na różnego rodzaju schorzenia), brak odpowiedniej umiejętności frezowania stóp (przez co dochodzi do zdarcia zbyt dużej ilości naskórka w trakcie zabiegu), zbyt długie moczenie stóp w specjalnych roztworach, nieumiejętna ingerencja w modzele, odciski lub kurzajki (co może tylko pogorszyć wygląd stóp i spowodować ból u pacjentki), czy też wykonywanie usług z wykorzystaniem nieodpowiednich lub niewysterylizowanych narzędzi. Nieumiejętne wykonanie peelingu skutkuje zazwyczaj swędzeniem i pieczeniem stóp, choć może objawiać się ono także bólem oraz twardnieniem, a nawet pękaniem skóry stóp. Dlatego gdy nasze stopy nie znajdują się w najlepszym stanie, warto jest udać się do gabinetu podologicznego omijając szerokim łukiem zwykłe gabinety kosmetyczne. Peeling wykonany w takim gabinecie daje gwarancję tego, że nie będzie trzeba dokonywać poprawek, nie tylko marnując czas i pieniądze, ale także narażając się na przykre konsekwencje zdrowotne.

Jak wygląda pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy rozpoczyna się od dokładnej analizy stanu stóp. W jej trakcie wykrywane są różne schorzenia, spośród których warto jest wyróżnić przede wszystkim grzybicę stóp oraz grzybicę paznokci. Jeśli specjalista podolog nie wykryje żadnych negatywnych zmian, rozpoczyna pedicure. Pierwszy etap pedicure, obejmujący zazwyczaj 5-10 minut, to moczenie stóp w wodzie zawierającej sól bądź specjalistyczny preparat. Dzięki temu skóra stóp zostaje nie tylko oczyszczona, ale także dokładnie zdezynfekowana. Pozwala to na rozpoczęcie kolejnych etapów leczenia. Gdy stopy zostaną dokładnie osuszone, następuje ich ponowna dezynfekcja i usunięcie zrogowaciałego naskórka za pomocą specjalistycznych narzędzi. Z wykorzystaniem specjalnej frezarki na tym etapie jest możliwe także usunięcie bolesnych odcisków. Kolejny etap peelingu obejmuje wygładzenie płytki paznokciowej oraz skrócenie paznokci, które może być poprzedzone usunięciem ewentualnych odcisków bądź wrastających paznokci. Następnie usuwane są skórki, a na stopy nakłada się peeling. Końcowy etap obejmuje nałożenie maseczki do stóp i owinięcie ich za pomocą folii. Po około 20-30 minutach folia jest zdejmowana, na stopy nakłada się krem do stóp, a paznokcie są malowane.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)