czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Zielonej Górze

Pedicure leczniczy w Zielonej Górze

Przyzwyczailiśmy się już, do wielokrotnego używania słowa pedicure, często w niewłaściwym znaczeniu. Cóż, zwykłym ludziom można taki błąd wybaczyć. Nie musimy dokładnie znać się na metodach leczenia chorób stóp. O ile jednak takie niedociągnięcie nam po prostu "przejdzie" o tyle w przypadku profesjonalnych gabinetów pedicure coś takiego nie może już mieć miejsca.

Pedicure leczniczy Zielona Góra - co to jest?

W zasadzie pojęcie "pedicure", można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich, jest pedicure pielęgnacyjny. Drugim, jest pedicure leczniczy. Są to w zasadzie jedyne rodzaje zabiegów pedicure, jakie można spotkać na rodzimym rynku. Czym się one od siebie różnią?

Pedicure pielęgnacyjny - czym jest?

Pedicure pielęgnacyjny, to ogół czynności pielęgnacyjnych, które może wykonywać osoba do tego typu zadań uprawniona. Chodzi rzecz jasna o kosmetyczkę. Może ona dokonywać przeróżnych rodzajów pielęgnacji, takich jak np płukanie w odpowiednich roztworach, oczyszczanie czy też stosowanie określonych kremów. W pedicure pielęgnacyjnym, istnieje jedna najważniejsza zasada., Nie obejmuje on czynności, które mogłyby prowadzić do leczenia pacjenta. 

Pedicure leczniczy - czym on jest?

Pedicure leczniczy, to całokształt czynności, które decydują o wyleczeniu pacjenta z określonej dolegliwości. Pedicure leczniczy Zielona Góra, czasami nosi nazwę specjalistycznego. 

Do przeprowadzania pedicure specjalistycznego, jest uprawniony wyłącznie specjalista podolog. Może on wykonywać zabiegi i czynności, które mają na celu poprawę stanu zdrowia pacjenta.

Niestety, podział ten nie jest czasami tak oczywisty, jak powinien być. Często kosmetyczka, wchodzi w uprawnienia podologa, wykonując szereg czynności leczniczych bez jakichkolwiek uprawnień.

Kiedy decydować się na pedicure leczniczy a kiedy na pielęgnacyjny?

Pedicure pielęgnacyjny możemy stosować praktycznie zawsze. Chyba, że istnieją ku niemu medyczne przeciwwskazania. Z kolei pedicure leczniczy (specjalistyczny) stosujemy wyłącznie wtedy, gdy zależy nam na poprawie kondycji naszej stopy i wyleczeniu różnych schorzeń z nią związanych.

Podsumowanie

Jeśli więc zależy nam na wyeliminowaniu jakichkolwiek dolegliwości związanych z naszymi stopami, pedicure specjalistyczny będzie dla nas jedynym rozwiązaniem. Stosowanie zamiennie rozwiązań pielęgnacyjnych, może w krótkim okresie czasu spotęgować nieprzyjemne dolegliwości a nawet - doprowadzić do rozwoju czynnika chorobowego. Pedicure leczniczy Zielona Góra to zadanie wyłącznie dla wykwalifikowanego podologa.
 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)