Pedicure leczniczy we Wrocławiu
Pedicure to kosmetyczny zabieg, który ma na celu pielęgnację paznokci u stóp. Nie każdy dziś stosuje takiego typu zabiegi, częściej damy o swoje paznokcie u rąk. Jednak pielęgnacja stóp jest bardzo ważnym elementem i zdecydowanie może poprawić wygląd naszych stóp, a także zapobiec wszelkiego rodzaju grzybicom i innym przypadłościom. Możemy wyróżnić trzy rodzaje pedicure, a mianowicie kosmetyczny, który obejmuje zmycie lakieru lub też jego nałożenie, a przy tym skrócenie paznokci i ich wyczyszczenie, pedicure biologiczny, czyli zabieg kosmetyczny, podczas którego nie używamy narzędzi metalowych i pedicure leczniczy, nazywany również podologicznym, który jest zabiegiem obejmującym czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o zabieg usunięcia modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci. Pedicure leczniczy zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.
Szczegółowe określenie pedicure leczniczego
Pedicure leczniczy Wrocław to zabieg polegający na fachowej pomocy, podpartej specjalistyczną wiedzą, którą przeprowadza potolog. Zadaniem potologa przy takim zabiegu pielęgnacyjnym jest określenie ogólnego stanu stóp, a także określenie schorzenia, na które cierpi pacjent. Przy takim zabiegu ważny jest wywiad z pacjentem, który może wiele wnieść do metod leczenia, dlatego potolog powinien założyć kartę pacjenta. Zabieg ogólnie opiewa w pielęgnację stóp w połączeniu z usunięciem modzeli, nagniotków, grubej i twardej skóry, która może pojawić się na kończynach dolnych i oczywiście fachowej obróbki paznokci stóp, a w razie potrzeby zastosowanie odpowiednio dopasowanych kremów leczniczych czy też innych preparatów. Podczas takiego zabiegu wykorzystywane są specjalistyczna narzędzia, a cały zabieg odbywa się w sterylnych warunkach.
Ważne zasady przy pedicure podologicznym
Każdy zabieg ma swoje prawa i wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli jest wykonany źle, może powodować szkody na zdrowiu pacjenta. Przy pedicure leczniczym, należy stosować pewne zasady, które pozwolą na prawidłowe leczenie i oczywiście pomoc pacjentom, którzy udają się do podologa. Aby unikną dyskomfortu po zabiegu, wykwalifikowany podolog zawsze będzie przestrzegał określonych zasad. Podczas zabiegu nie moczymy zbyt długo nóg w wodzie i innych czy też innych roztworach. Podczas wycinania naskórka żyletką, zwrócamy uwagę na to, aby nie wyciąć zbyt dużej warstwy skóry. Doświadczony podolog potrafi również umiejętnie dokonać frezowania stóp, a używa się do tego frezów lub kapturków, które powinny odpowiednio wygładzić skórę stóp, zgodnie z biegiem linii papilarnych. Ważne jest odpowiednie rozpoznanie zmian skórnych na stopach, ponieważ każda zmiana powinna być odpowiednio potraktowana, a właśnie takie podejście stosujemy w oględzinach, które potrafią być żmudne, ale mają na celu prawidłową diagnozę schorzenia. Jako podolodzy z doświadczeniem doskonale rozpoznajemy defekty paznokci i skóry na stopach, szczególnie przy stopie cukrzycowej. Nasze narzędzia są sterylizowane, dzięki czemu pacjent czuje się bezpiecznie i nie musi się obawiać żadnych powikłań, które mógłby wynikać z nieczystych narzędzi.
Gdzie znaleźć dobrego podologa?
Wybór podologa jest bardzo ważny, często nawet jest to zasadnicza kwestia w sytuacji, kiedy chcemy skorzystać z wizyty u podologa. Zanim zdecydujemy się na wizytę, to zawsze powinniśmy dokonać odpowiedniego wyboru specjalisty. Pomocnym w tym zakresie będzie opinia innych pacjentów. Warto również zweryfikować specjalistę w miejskim szpitalu lub też gabinetach, które znajdują się w miastach. Leczenie naszych stóp należy do bardzo ważnych zadań, tym bardziej, że człowiek ze zdrowymi stopami czuje się komfortowo.
Wizyta u podologa nie różni się od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu pod względem zasad jej przebiegu. Najpierw lekarz będzie przeprowadzał z nami wywiad, który ma na celu powiązanie naszego trybu życia z przypadłościami naszych stóp, które mogą się co jakiś czas powtarzać. Oczywiste jest również, że na wizycie dojdzie do oględzin naszych nóg i postawienie diagnozy. Praca podologa jest dość specyficzna, ponieważ w takiej wizycie najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy. Błędnie postawiona diagnoza może niekorzystnie wpłynąć na samo leczenie pacjenta, a także na jego stan zdrowia.
Czy warto skorzystać z zabiegu pedicure?
Każdy zna swoje stopy i wie, czego oczekuje od ich wyglądu. Właściwie każdego dnia poruszamy się na naszych nogach a cały ciężar spoczywa na naszych stopach, które mają kontakt z podłożem. Jeśli czujemy, że możemy poprawić wygląd naszych stóp, pozbywając się zaskórniaków, brzydkich paznokci, kurzajek i innych przypadłości, a tym samym poczuć komfort bosej stopy, to jak najbardziej warto skorzystać z zabiegów leczniczych. Wiele jest również schorzeń, które są bardzo bolesne dla naszych stóp i dokładają nam niesamowitego cierpienia. Pedicure lecznicze może zapobiec temu bólowi i sprawi, że poczujemy się doskonale z naszymi stopami, które są przecież tak ważne dla naszego funkcjonowania.